Українці та Зеленський отримали премію Сахарова-2022

Українці та Зеленський отримали премію Сахарова-2022

Важливо
Українці та Зеленський отримали премію Сахарова-2022
. Фото: Офіс президента

Український народ в особі президента та громадянського суспільства отримав премію Європейського парламенту імені Андрія Сахарова "за свободу думки".

"Ця нагорода для тих українців, які воюють на землі. Для тих, хто був змушений тікати. Для тих, хто втратив рідних і близьких. Для всіх тих, хто відстоює і бореться за те, у що вірить. Я знаю, що хоробрий народ України не здасться, і ми також", — зазначила голова Європейського парламенту Роберта Мецола.

Щорічна премія імені Андрія Сахарова "За свободу думки" присуджується окремим особам і організаціям, що захищають права людини і основні свободи, з 1988 року. Вона названа на честь радянського фізика і політичного дисидента Андрія Сахарова, призовий фонд становить 50 тисяч євро.

Першим лауреатом премії у 1988 році став президент ПАР і борець з режимом апартеїду Нельсон Мандела. Іншими відомими персонами, які стали лауреатами були: Аун Сан Су Чжи (1990), Кофі Анан (2003), Людмила Алєксєєва (2009), Олег Сенцов (2018), Ільхам Тохти (2019). У 2021 році премія дісталася лідеру російської опозиції Олексію Навальному.

Премія Сахарова: хто отримував у попередні роки
Хто отримував премію Сахарова в попередні роки. Колаж, Суспільне

Читайте також

Навальний став лауреатом премії імені Андрія Сахарова

На початок