З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 160 людей

З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 160 людей

З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 160 людей
Укриття в будинку на вулиці Спиридонівській в Одесі. Суспільне Одеса

В будинку на вулиці Спиридонівській у центрі Одеси відремонтували укриття на 160 людей. Що тепер є в бомбосховищі та як його готували до прийняття людей дізнавалася кореспондентка Суспільного.

Підрядник Іван Балабан розповів, що ремонтні роботи проводилися в усіх кімнатах приміщення: "Тут все ремонтувалося. Починаючи зі стін, ми усе зняли, демонтували все до основи, потім знепилили й почали наносити шари. Тиньк, декоративний тиньк, фарбування, плитка, гідроізоляція на підлогу. І так у кожній кімнаті. Ось в нас встановлена пожежна система, у випадку пожежі на пульт спрацьовує, одразу пожежна служба приїжджає сюди".

З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 150 людей
Укриття в будинку обладнали ліжками. Суспільне Одеса

Ремонтували бомбосховище понад п'ять тижнів коштом програми розвитку ООН в Україні. Тепер воно відповідає усім вимогам: в ньому є два виходи, вбиральня із нагрівачем для теплої води, повітроводи та вогнегасники. "Якщо в нас вимикається освітлення, в щитовій змонтований генератор, який автоматично вмикається для того, аби забезпечити роботу вентиляції, замінена система електропроводки, резервуар для води, на один метр кубічний, запасна вода. Для того, аби також могли користуватися", — зазначила фінансова експертка групи технічної підтримки програми розвитку ООН в Україні Тетяна Хоменко.

З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 150 людей
Вихід з укриття. Суспільне Одеса

Місцеві мешканці розповідають. що до ремонту перебувати в цьому укритті було важко через сморід. "Стан цього сховища був жахливим, там каналізацією смерділо так, що коли ми спускалися, в нас у всіх з носами відбувалося щось не зрозуміле. — розповіла місцева мешканка Альона.

З ліжками та інтернетом: у будинку в центрі Одеси відремонтували укриття на 150 людей
Спальні місця, облаштовані в укритті. Суспільне Одеса

"Воно було тут завжди, відколи будинок здали в експлуатацію, у 50-60 роках, але в якому воно стані було до ремонту, це звичайно…. Я ось народився і 60 років мешкаю в цьому будинку, зараз таку красу зробили. Будемо спускатися, звичайно", — поділився місцевий мешканець Олександр Зазорін. Окрім цього бомбосховища, коштом ООН відремонтували також й інше укриття в центрі Одеси. Загалом на ремонти витратили понад 130 тисяч доларів.

"Це були гроші перепрофільовані, які повинні були підтримувати інші проєкти, а коли почалася війна, було прийнято рішення, що гроші можна передати на інші потреби. Коли почалася війна, наша команда підібрала три проєкти. Це в Дніпропетровській області житло для переселенців, це логістичний центр у місті Запоріжжі й два бомбосховища в місті Одеса. Хочу сказати, що дійсно це дуже гарний досвід, це дуже такий цікавий і позитивний кейс", — розповів керівник проєкту групи технічної підтримки програми розвитку ООН в Україні Ігор Кістеньов-Кавказький.

Читайте також

  • У парку Шевченка в центрі Одеси волонтери облаштовують укриття на випадок повітряних тривог
  • В Одесі у бомбосховищах чергуватимуть комунальники, аби відмикати їх під час повітряної тривоги
  • В закладах освіти Одещини, де є укриття, відновлюють очне навчання

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок