Атаки РФ на українську інфраструктуру є воєнними злочинами — фон дер Ляєн

Атаки РФ на українську інфраструктуру є воєнними злочинами — фон дер Ляєн

Атаки РФ на українську інфраструктуру є воєнними злочинами — фон дер Ляєн
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції у Києві 15 вересня 2022 року. (Фото: Getty Images)

Атаки Росії ракетами і безпілотниками по електростанціях та іншій інфраструктурі в Україні є “актами чистого терору”, які прирівнюються до військових злочинів. Про це заявила у середу, 19 жовтня, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європейському парламенті, передає Reuters.

“Вчора (18 жовтня — ред.) ми знову побачили цілеспрямовані напади Росії на цивільну інфраструктуру. Це знаменує ще одну главу в і без того дуже жорстокій війні. Міжнародний порядок дуже чіткий. Це воєнні злочини”, — сказала фон дер Ляєн .

За її словами, цілеспрямовані атаки на цивільну інфраструктуру з чіткою метою відключити чоловіків, жінок, дітей від води, електроенергії та опалення з приходом зими, це акти чистого терору.

“І ми повинні називати це так”, — сказала президентка Єврокомісії.

У Києві, внаслідок ракетних обстрілів РФ 18 жовтня, були пошкоджені два об’єкти критичної інфраструктури. Через це було частково обмежене електро- та водопостачання на лівому березі столиці. В окремих населених пунктах Київщини зникло світло.

Вранці 17 жовтня у Києві пролунали вибухи — війська РФ атакували столицю іранськими дронами-камікадзе. Частково зруйновано 120-річний будинок в центрі Києва.

З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.

"Ще один вид російських терористичних атак: спрямовані на українську енергетику та критичну інфраструктуру. З 10 жовтня 30% українських електростанцій було зруйновано, що спричинило масові відключення електроенергії по всій країні. Для переговорів з режимом Путіна не залишилося місця", — написав президент України Володимир Зеленський.

Читайте також

Росія б'є по цивільній інфраструктурі через невдачі на полі бою — британська розвідка

Україна найближчими днями отримає системи захисту від безпілотників — Столтенберг

На початок