Мінкульт просить ЮНЕСКО припинити будь-яку співпрацю з російськими музеями

Мінкульт просить ЮНЕСКО припинити будь-яку співпрацю з російськими музеями

Мінкульт просить ЮНЕСКО припинити будь-яку співпрацю з російськими музеями
. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Фото: УНІАН

Україна в ЮНЕСКО поставила питання про припинення міжнародними інституціями будь-якої співпраці з музеями Російської Федерації.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Користуватися російськими наративами про те, що вони про велику російську культуру, ми вважаємо злочином також. Тому що вони (росіяни — ред.), власне, використовують цей наратив великої так званої російської культури як зброю, не гіршу, а часом, на жаль, ще ефективнішу, ніж їхні ракети", — наголосив Ткаченко.

Він також зазначив, що плани окупаційного уряду евакуювати кримські музеї є черговим воєнним злочином Російської Федерації, і МКІП вже звернулося до ЮНЕСКО із закликом зафіксувати ці спроби.

"Ми знаємо, що за час окупації Криму були вчинені протиправні дії і з приводу об’єктів ЮНЕСКО в Бахчисараї, Херсонесі, і все це, відповідно, має “лягти” на репарації росіян", — додав міністр.

Що відомо

  • Російська "адміністрація" затвердила порядок евакуації музеїв, розташованих на території окупованого Криму. Зокрема, російські окупанти затвердили для музеїв Криму плани внутрішньої (в межах окупованого регіону) та зовнішньої (на територію Російської Федерації) евакуації.

Читайте також

Росія викрадає українські історичні цінності у промислових масштабах – АР

На початок