Причаїтися і чекати, бути непомітним, влучним. А ще вміти рахувати і вираховувати. Це далеко не всі необхідні для снайпера якості, каже нацгвардієць на псевдо “СС”. Про особливості своєї роботи та про життя до повномасштабного вторгнення — розповів Суспільному.

"Снайпер — це не лише влучний постріл, а й розвідник, це спостерігач, від якого залежить успішне виконання завдань підрозділу. Снайпер — це не тільки стріляти. Це спостереження, корегування артилерії", — каже нацгвардієць.
До початку повномасштабного вторгнення нацгвардієць мав цивільну професію. Від зброї та усього, що із нею повʼязано, розповідає, себе та свою родину оберігав.
“У цивільному житті я регіональний директор з продажів побутової техніки. Але настала клята дата 24 лютого", — каже нацгвардієць на псевдо "СС".
За освітою він економіст. Перший військовий досвід здобув під час строкової служби. Після її завершення, розповідає, думав, що цією справою не займатиметься ніколи.
"Строкову службу я служив в морському спецназі. Там 1,5 року — гарна школа, яка допомогла в 2014 році. Все разом і допомогло в 2022 році", — каже снайпер.

З 2014 по 2015 чоловіка мобілізували до армії. Тоді Батьківщину боронив на Донеччині.
“Служив Попасна, Кримське, Бахмутська траса. Тоді у нас, на жаль, не було такого озброєння, як слава Богу є зараз. Тоді були снайперські гвинтівки Драгунова. Тоді я був командиром відділення і мав працювати зі всією зброєю, що є в підрозділі".

Через фах і бойовий досвід військового зарахували на двомісячні курси. Із 22 учасників успішно пройшли їх лише двоє. Один із них — “СС”. Розповідає, порівнюючи строкову службу, перші роки АТО — теперішня українська армія дуже змінилась.

У нацгвардійця два псевдо. І, як зʼясувалось, обидва мирні. Хоча і дали їх військові побратими.
"Перший позивний в мене “Котик”. Другий “СС”. Все просто, бо Сергій Сергійович. Ще з 2014 року прижилось", — каже нацгвардієць.

Як і вся Україна, СС, каже, мріє про перемогу. І вона, переконаний, обовʼязково буде. Лише, не через тиждень-два. Просто всім, як снайперам, потрібно набратися терпіння і трохи почекати. А чи повернеться до цивільного життя, після перемоги, ще, каже, не вирішив.