Викрито схему торгівлі немовлятами з України в Китай

Викрито схему торгівлі немовлятами з України в Китай

Оновлено
Викрито схему торгівлі немовлятами з України в Китай
. Фото: УНІАН

У Києві викрили масштабну схему переправлення немовлят у Китай під прикриттям сурогатного материнства, повідомляє 25 квітня Офіс генерального прокурора.

За версією слідства, до організації схеми причетні керівники однієї зі столичних медичних клінік, що надає послуги у сфері репродуктивної медицини, а також група осіб, які підшуковували в Україні жінок для оформлення фіктивних шлюбів з іноземцями та участі у програмах сурогатного материнства.

"Загальний розмір грошової винагороди, яку отримували учасники оборудки, складав близько 50 тис доларів США, з яких плата за організацію штучного запліднення становила 15 тис доларів США, послуги щодо фіктивного одруження з іноземцями від 1000 - 1500 доларів США", – вказано у повідомленні.

Вказано, що 24 квітня в рамках спецоперації за адресами проживання фігурантів, офісів, клініки та у автомобілях проведено 11 обшуків, в ході яких вилучено медичну документацію, паспорти громадян України та завірені копії паспортів громадян іноземних країн, довіреності щодо представництва інтересів, інші документи, грошові кошти, ноутбуки, мобільні телефони, чорнові записи та флеш носії.

У квартирі хостельного типу на території Солом’янського району столиці правоохоронці виявили 5 новонароджених дітей віком від 2 до 6 тижнів, які перебували під наглядом двох жінок та чоловіка.

Порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми).

Заступник глави МВС України Антон Геращенко повідомив, що організаторами злочинної групи виявилися головлікар приватної репродуктивної клініки, громадянка України, 1970 р.н., та її син, громадянин України, 1992 р.н. До групи також входили троє громадян КНР і два українця.

"Клієнтів шукали серед громадян КНР – як серед самотніх чоловіків певної орієнтації, які бажають народити дитину в Україні методом штучного запліднення за допомогою послуг донора і сурогатної матері. Після народження дитини сурогатна мати давала згоду на заміну батьків у свідоцтві про народження, в результаті чого батьками дитини ставали громадянин КНР і його фіктивна дружина", – вказано у повідомленні.

Надалі, громадянин КНР, маючи документи, що підтверджують його батьківство, вивозив дитину за межі України.

Перевіряються ще 140 громадян КНР на предмет причетності до купівлі новонароджених дітей в Україні з порушенням чинного законодавства.

Антон Геращенко закликав врегулювати питання сурогатного материнства законом.

На початок