Для покриття дефіциту держбюджету Україні знадобиться 38 млрд доларів — Зеленський

Для покриття дефіциту держбюджету Україні знадобиться 38 млрд доларів — Зеленський

Для покриття дефіциту держбюджету Україні знадобиться 38 млрд доларів — Зеленський
. Володимир Зеленський під час звернення до учасників засідання круглого столу міністрів під спільним керівництвом Уряду України, Групи Світового банку та МВФ, фото: ОПУ скріншот

Для покриття дефіциту державного бюджету України наступного року знадобиться 38 мільярдів доларів. Зокрема ці гроші мають піти на соціальні виплати, зарплати та пенсії.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення до учасників засідання круглого столу міністрів під спільним керівництвом Уряду України, Групи Світового банку та МВФ.

Президент також повідомив, що ще 17 мільярдів доларів, які верифіковані Світовим банком, потрібні будуть для відбудови критичної інфраструктури: шкіл, лікарень, критичної транспортної та енергетичної інфраструктури, пошкодженого житла.

"У цьому контексті протидії дефіциту й гарантування стабільності критично важливою є нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом. Реалістичний обсяг – до 20 мільярдів доларів. Маємо нарешті затвердити таку програму як основне джерело покриття дефіциту", — додав Зеленський.

Що відомо

  • Кабінет міністрів на засіданні 13 вересня затвердив проєкт бюджету на 2023 рік, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, держбюджет-2023 – це бюджет країни, яка "стане сильнішою, зміцнить свою обороноздатність, зможе відбудовуватися після завданої шкоди через російську збройну агресію, а також дбати про тих громадян, які цього потребують".
  • 7 жовтня Верховна рада затвердила у першому читанні проєкт бюджету на 2023 рік.

Читайте також

"З кожної гривні 50 копійок на безпеку": Кабмін ухвалив проєкт бюджету-2023

США виділять Україні $4,5 мільярда для підтримки держбюджету

МВФ надасть Україні додаткові 1,3 мільярда доларів — Шмигаль

На початок