Зеленський закликав ЮНЕСКО виключити Росію зі свого складу

Зеленський закликав ЮНЕСКО виключити Росію зі свого складу

Зеленський закликав ЮНЕСКО виключити Росію зі свого складу
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента України

У вівторок, 11 жовтня, президент Володимир Зеленський звернувся до Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) із закликом виключити Росію зі свого складу.

"Діти чи дорослі. Освітній обʼєкт чи культурний. Обʼєкт критичної інфраструктури чи, наприклад, меморіал жертвам Голокосту. Для Росії все це однаково мішені", – сказав Зеленський у зверненні.

За його словами, Росія зруйнувала або пошкодила своїми обстрілами в Україні понад 2,6 тисячі освітніх об'єктів, 540 обʼєктів культурної спадщини, культурних інституцій і релігійних споруд, майже 200 храмів.

"Шановні захисниці й захисники освітніх, наукових і культурних здобутків людства! Скажіть, будь ласка, чому представники Росії досі серед вас? Що вони роблять у ЮНЕСКО? Держава-терорист точно не має права головувати в одному з ключових органів з охорони культурної та природної спадщини – Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Таке російське головування знецінює саму інституцію – її вагу, її репутацію. Держава-терорист має бути виключена з усіх органів ЮНЕСКО та із самої Організації", – закликав президент України.

Це має стати історичним прикладом для всього світу, що "ніхто не стане терпіти ворога культури, ворога історії, ворога освіти, ворога науки". Зеленський подякував ЮНЕСКО за підтримку України та принципові заяви, які були зроблені на захист України та культури від російської агресії. "Але все ж потрібні нові кроки – кроки, які Росія відчує", – відзначив Зеленський.

Читайте також

Росія викрадає українські історичні цінності у промислових масштабах – АР

"Росія не може накласти вето на правду" — Саманта Павер про війну та програми допомоги українцям

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

На початок