НАТО проведе навчання із ядерного стримування — Столтенберг

НАТО проведе навчання із ядерного стримування — Столтенберг

НАТО проведе навчання із ядерного стримування — Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: Getty Images

Сили Північноатлантичного альянсу планують провести навчання із забезпечення ефективності сил ядерного стримування країн-членів НАТО.

Про це під час брифінгу 11 жовтня заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

"Зараз ми маємо проявити твердість і показати, що НАТО готове захищати своїх союзників. Це — давно заплановані навчання. Вони були заплановані задовго до нападу на Україну. Це планові навчання, які направлені на забезпечення ефективності наших сил ядерного стримування", — зазначив посадовець.

Він також прокоментував атаки Росії на українську цивільну інфраструктуру, наголосивши, що це — відповідь РФ на успіхи України на полі бою.

"Україна набрала оберти і продовжує досягати значних успіхів, в той час, як Росія все частіше вдається до жахливих та невибіркових атак проти цивільного населення та критичної інфраструктури", — наголосив генсек.

За його словами, причиною ядерного шантажу, до якого вдається Кремль, також є поразка російських військ у протистоянні з Україною.

"Президент Путін зазначає невдачу в Україні. Його спроба анексії окупованих територій, мобілізація та безрозсудна ядерна риторика свідчить про найбільшу з часів початку війну ескалацію. І вони показують, що війна йде не за планом (Росії — ред.)", — переконаний Столтенберг.

Він також додав, що НАТО відстежує переміщення російської ядерної зброї.

"Ми уважно слідкуємо за позиціями ядерної зброї Росії, і ми не бачимо жодних змін в цих позиціях. Але ми зберігаємо пильність", — підсумував генсек НАТО.

Читайте також

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

На початок