По 15 кубометрів на людину: як триває заготівля та скільки коштують дрова на Вінниччині

По 15 кубометрів на людину: як триває заготівля та скільки коштують дрова на Вінниччині

По 15 кубометрів на людину: як триває заготівля та скільки коштують дрова на Вінниччині
Фото: Суспільне Вінниця

Українців попередили, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки росіяни обстрілюють енергетичну інфраструктуру. Як на Вінниччині готуються до опалювального сезону, чим планують обігрівати оселі та обʼєкти соціальної сфери у разі відсутності комунікацій у марафоні Суспільного.

Близько 300 тисяч кубометрів дров запланували на опалювальний сезон на Вінниччині. Наразі реалізували більше половини, розповів очільник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар. Які дерева ріжуть на дрова, чи можна їх сьогодні придбати і яка їхня вартість дізнавалося Суспільне.

"272 тисячі кубів заплановано, але думаю, зможемо і більше. Це лісові жнива, рубки, формування насаджень. Забезпечимо мінімум 300 тисяч кубів. Можливо і більше”, — говорить Анатолій Боднар.

За його словами, загалом вінницькі лісгоспи уже продали близько 200 тисяч кубометрів дров. Які саме дерева підуть на дрова, визначають майстри лісу, розповідає старший майстер Кирнасівського лісництва Микола Лелека.

"Це у нас прохідна рубка. Відбираємо відсталі в рості, хворі дерева, сухі. Це у нас граб дров'яний. Майстри лісу відбирають дерева, а я заношу у відомість у категорію придатності: ділові, пів ділові, дров'яні", — говорить Микола Лелека.

оля орел
Фото: Суспільне Вінниця

Зрізані дерева збирають у складометри, далі забивають етикетку і заносять у загальноукраїнську базу даних. Де зрізали дерева, там і продають.

"11 лісництв на на кожне можна під'їхати і виписати дрова. Скрізь встановили термінали. Можна розраховуватись готівкою і безготівково. Потрібно паспорт, код, заява. На людину — по 15 кубів. Вартість формується на аукціоні. Для населення мінімальна вартість 700 гривень непромислові, 800 промислові", — каже директор Тульчинського лісомисливського господарства Михайло Дан.

оля орел
Фото: Суспільне Вінниця

Із початку року в 11 тульчинських лісництвах реалізували майже 40 тисяч кубометрів дров. Загалом вінницькі лісгоспи вже продали близько 200 тисяч кубометрів дров.

Читайте також

Вугілля, палети та дрова: як економлять на опаленні у громаді на Вінниччині

На початок