Школи без дітей: коли учні Черкас повернуться за парти

Школи без дітей: коли учні Черкас повернуться за парти

Школи без дітей: коли учні Черкас повернуться за парти
Суспільне Черкаси

До 14 жовтня школи Черкас — без дітей. Навчатися учні будуть дистанційно, розповіла Суспільному заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Таке рішення є рекомендацією Міністерства освіти через масовий ракетний обстріл областей України.

11 жовтня у п’ятикласниці Евеліни Камінської, через повітряну тривогу уроки так і не почалися.

"Прокинулася, привела себе до ладу і почала чекати урок. І тут почалася повітряна тривога. Вона продовжується протягом дня. Всі школярі пишуть у нашій групі: чи відбій? Чи будуть уроки?".

Школи в Черкасах на дистанційному навчанні
Суспільне Черкаси

Навчатися школярка любить та цього тижня вважає за краще пересидіти вдома.

"Вчора була така складна ситуація із-за росіян, які пустили ракети. На дистанційному буде трохи краще. Це безпечніше і я не так хвилююся".

Відтак буде спокійніше і їй, вважає мама Евеліни.

"З одного боку – вона любить бути в школі тому, що там є друзі, вчителі пояснюють, а з іншої сторони – вона дуже емоційна, сприймає цю ситуацію близько, тому їй безпечніше знаходитися вдома, коли ми поруч".

Школи в Черкасах працюють дистанційно
Суспільне Черкаси

Побачити своїх першачків онлайн планувала вчителька молодших класів гімназії № 9 Вікторія Сахно. Для цього підготувала навчальний матеріал та завадила тривога:

"Ми сьогодні мали почати з учнями тему «Сім'я. Наше коло спілкування». Я підготувала презентацію, повторення того, що ми вивчали на минулому уроці".

Про те, що будуть навчати школярів онлайн дізналися вчора, 10 жовтня. До цього були готові:

"У нас всі бази були створенні, були всі облікові записи. Ми просто вчора з батьками швиденько зорієнтувалася, ввечері вийшли на зв'язок, перевірили як працює онлайн-платформа, що потрібно, щоб діти знали і організувалися. І сьогодні вже всі були готові вийти на навчання".

Школи в Черкасах працюють дистанційно
Суспільне Черкаси

До кінця тижня черкаські школярі навчатимуться дистанційно з міркувань безпеки, пояснила заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

"Через таку напружену ситуацію в країні Міністерство освіти рекомендувало перевести всі школи України на дистанційне навчання. Черкаси – не є виключенням. Зрозуміло, що наші школи до кінця цього тижня навчатимуться на дистанційній формі. На тривалість канікул це не вплине тому, що ми не робимо перерву в навчанні, ми навчаємося дистанційно".

Утім, чи сядуть за парти школярі з наступного тижня поки що невідомо, додала Анастасія Чубіна. Будуть орієнтуватися по безпековій ситуації в місті.

Що відомо

  • Зранку 10 жовтня Росія завдала ракетних ударів по різних містах України. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Запоріжжя, Харків, Вінниця, Тернопіль, Дніпро, Миколаїв. Від самого ранку майже на всій території країни оголошена повітряна тривога.
  • На Черкащині у зв'язку з цим можливі перебої в енергозабезпеченні. Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
  • У Черкасах школярі переходять на дистанційне навчання. "Дистанційка" триватиме із 10 до 15 жовтня. Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця міського голови Анастасія Чубіна.
  • Щодо роботи садочків міста — ті з них, які розташовані біля об’єктів критичної інфраструктури — не працюватимуть до кінця тижня. Всі інші ДНЗ — працюватимуть як і раніше з урахуванням спроможностей укриттів. Проте по можливості просимо батьків залишати дітей вдома", — зазначила Чубіна.
  • Також у Черкасах наразі відомо про перехід на "дистанційку" студентів Державного технологічного університету. Суспільному батьки студентів розповіли, що вони навчатимуться дистанційно до 15 жовтня. Дистанційно до кінця тижня навчатимуть і студентів ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок