Постпред Латвії в ООН: "Мета РФ — спричинити смерть та знищити цивільних"

Постпред Латвії в ООН: "Мета РФ — спричинити смерть та знищити цивільних"

Постпред Латвії в ООН: "Мета РФ — спричинити смерть та знищити цивільних"
Фото: АР

Представник Латвії Андрій Пілдеґович на засіданні Генеральної асамблеї ООН 10 жовтня від імені 8 країн — Естонії, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Латвії — засудив атаки на цивільну інфраструктуру України.

"У цьому немає якоїсь військової мети — мета полягає спричинити смерть та знищення цивільних. Ми ніколи не визнаємо результатів псевдорефередумів здійснених під дулом зброї", — наголосив Пілдеґович.

Він закликав інші держави які дотримуються міжнародного права не визнавати нелегальну анексію українських територій.

"Це загроза міжнародному миру та безпеці", — додав представник Латвії в ООН.

Як заявив представник України при ООН Сергій Кислиця під час виступу на засідання Генасамблеї ООН, зараз організація перебуває у вирішальній точці, коли ООН або відновить довіру до себе, або зазнає невдачі.

"Мій день розпочався майже 14 годин тому, тому що моя країна зазнала нападу, мої близькі родичі перебували у житловому будинку, який атакувала РФ. Росія вже вбила члена моєї сім'ї й цієї жорстокості немає кінця. Не можна сподіватися на стабільний мир, поки нестабільна та божевільна диктатура існує неподалік від вас. Диктатура яка використовує ракетний терор проти населення іншої держави", — сказав Кислиця.

За його словами, зараз йдеться про спробу Росії повернути брежнєвську доктрину, що СРСР може обмежити принципи заборони використання сили, якщо це в їхніх інтересах, наголосив Кислиця.

Він додав, що ООН може "або відновити довіру до себе, або зазнати невдачі" і закликав усіх країн-членів Генасамблеї ООН проголосувати "за" резолюцію із засудженням незаконних референдумів на тимчасово окупованих територіях України.

Засідання Генасамблеї ООН 10 жовтня скликали через спробу анексії РФ тимчасово окупованих українських територій Донбасу, Херсонської та Запорізької областей. Голосування щодо відповідної резолюції планують провести 12 жовтня у відкритому режимі.

Що відомо

  • РФ запустила по Україні 83 ракети, 43 з них збили ЗСУ. Окрім ракетних атак росіяни завдали авіаційних ударів із застосуванням 17 БПЛА типу “Шахід” з території Білорусі та АР Крим. Пошкоджено 11 важливих інфраструктурних об’єктів у 8 регіонах і Києві. Частина областей знеструмлені, всі служби працюють на місцях і оперативно відновлюють інфраструктуру.
  • У Києві зранку починаючи з 8.15, під час повітряної тривоги у різних районах міста було чути вибухи. Зафіксовано 7 ударів по Києву. Унаслідок обстрілів у столиці 6 людей загинули, 50 постраждали.
  • В ОПУ повідомили, що російські ракети влучили в об’єкти критичної інфраструктури (переважно об’єкти енергопостачання) у 12 областях та м. Києві. Станом на 20:30 10 жовтня частково порушено електропостачання у 15 областях та у місті Київ.
  • Мер столиці Віталій Кличко повідомив, що у Києві та області внаслідок ракетних обстрілів з боку Росії об‘єктів критичної інфраструктури, проводитиметься аварійне відключення електропостачання.
  • Увечері 10 жовтня частині жителів Києва відключили світло.

Читайте також

Наслідки ракетного удару по Україні, відключення електрики, нові обмеження для РФ, 230-й день війни. Онлайн

Київ потрапив під ракетний обстріл. Що відомо

У РФ дві мішені: енергооб'єкти по всій країні та люди — Зеленський

На початок