У ЄС відреагували на створення в Росії державного підприємства, що "керуватиме" ЗАЕС

У ЄС відреагували на створення в Росії державного підприємства, що "керуватиме" ЗАЕС

У ЄС відреагували на створення в Росії державного підприємства, що "керуватиме" ЗАЕС
Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Фото: Getty Images

Європейський союз засуджує указ президента Росії Володимира Путіна про незаконне захоплення Запорізької атомної електростанції та створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". Указ про захоплення ЗАЕС є незаконним і юридично недійсним.

Про це повідомив Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє дипломатична служба Європейського Союзу.

"ЄС найрішучішим чином засуджує указ президента Росії Путіна про незаконне захоплення ЗАЕС і створення державного підприємства з цього питання. ЄС не визнає і рішуче засуджує незаконну анексію Росією Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Отже, указ про захоплення ЗАЕС є незаконним і юридично недійсним", — йдеться у повідомленні.

Росія повинна повністю вивести своїх солдатів та техніку і повернути контроль над АЕС її законному власнику, Україні, підкреслив Боррель.

Він наголосив на важливості посиленої присутності місії МАГАТЕ на станції.

"Посилена присутність МАГАТЕ на об'єкті і його безперешкодний доступ до станції терміново необхідні в інтересах безпеки Європи в цілому. Зона ядерної безпеки повинна бути створена негайно, без шкоди для суверенітету і територіальної цілісності України", — наголосив Боррель.

Що відомо

  • 8 жовтня, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.
  • 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 5 жовтня стало відомо, що президент "Енергоатому" Петро Котін став виконувати обов'язки директора Запорізької АЕС.
  • 30 вересня окупанти затримали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова та вивезли його в невідомому напрямку. 3 жовтня росіяни повернули з полону викраденого гендиректора АЕС. Його доправили на підконтрольну Україні територію, до Запоріжжя.

Читайте також

Росія визнала Запорізьку АЕС федеральним унітарним підприємством

У МАГАТЕ відреагували на нові обстріли Запорізької АЕС — ситуація ще більше погіршилася

На початок