Україна юридично визнала окупацію Росією Курильських островів — Зеленський підписав указ

Україна юридично визнала окупацію Росією Курильських островів — Зеленський підписав указ

Україна юридично визнала окупацію Росією Курильських островів — Зеленський підписав указ
Курильські острови, фото: Getty Images

Україна сьогодні 7 жовтня юридично підтвердила свою повагу до суверенітету й територіальної цілісності Японії, включно з її Північними територіями, які наразі перебувають під російською окупацією.Курильські острови — архіпелаг у Тихому океані, що простягається від південного краю Камчатки до японського острова Хоккайдо.Приналежність оскаржується Японією, яка вважає південні острови своєю Північною територією, захопленою СРСР у Другій світовій війні та включає острови до складу округу Немуро префектури Хоккайдо. Адміністративно є частиною Сахалінської області Росії.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 7 жовтня.

"Сьогодні я підписав відповідний указ. Є відповідна заява Верховної Ради України. І ми закликаємо всіх у світі ухвалити аналогічні рішення. Росія не має жодного права на ці території. Всі у світі це добре знають. І треба нарешті діяти", — заявив Зеленський.

Він наголосив, що потрібно звільняти від російської окупації всі землі, які "окупанти намагаються залишити за собою", і лише так можливо повернути повну силу міжнародному праву.

"Статут ООН і весь комплекс договорів і конвенцій, на яких базується міжнародний правопорядок, працюватимуть лише тоді, коли окупанти програватимуть, а народи світу будуть захищені від будь-яких окупацій", — додав президент.

Що відомо

  • Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого Японія приєдналася до санкцій проти Росії. Обмежувальні заходи включили заборону на випуск російських облігацій у Японії, заморожування активів деяких росіян та заборони на подорожі.
  • У березні уряд Японії ухвалив рішення запровадити персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна, заступника керівника Ради безпеки РФ Дмитра Медведєва та інших посадовців.
  • В липні Японія затвердила новий пакет санкцій проти Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
  • Загалом під санкції Японії потрапили близько 800 громадян Росії, Білорусі, представників так званих "ЛНР" та "ДНР", а також близько 300 російських компаній та організацій.
  • 7 жовтня Кабінет міністрів Японії ухвалив рішення ввести нові санкції проти Росії у зв'язку з рішенням Москви в односторонньому порядку анексувати чотири області України: Луганську, Донецьку, Запорізьку та Херсонську.

Читайте також

Японія висилає російського дипломата

Японія запровадила санкції проти "дочок Путіна" та депутатів Держдуми РФ

Японія запровадила нові санкції проти РФ

На початок