Кількість людей, які працюють неофіційно зросла під час війни — експертка

Кількість людей, які працюють неофіційно зросла під час війни — експертка

Кількість людей, які працюють неофіційно зросла під час війни — експертка
"Назвати кількість людей, які працюють неофіційно в даний час неможливо. Вони поза статистикою". Фото: Facebook/ Тетяна Пашкіна

Кількість неофіційно влаштованих працівників до війни сягав 30-40% у будівництві та торгівлі. Стосовно інших сфер, ця кількість, ймовірно, більша, порахувати сегмент тіньового ринку праці сьогодні майже не можливо. Тому, ще на етапі співбесіди варто зазначити, що ви хочете мати документ, який засвідчує що ви тут працюєте, розповіла Суспільному Тетяна Пашкіна, HR експертка

У довоєнні часи існував цілий перелік сфер, де було досить розповсюджене неофіційне працевлаштування. Це торгівля, будівництво, сільське господарство. Іноді це маскувалося під якісь бартерні відносини. Однак це означало, що людина не має трудового договору зі своїм роботодавцем і відповідно соціально незахищена, каже Тетяна Пашкіна.

Назвати кількість людей, які працюють неофіційно нині неможливо. Вони поза статистикою.

"Державі важко знайти цих людей, бо ніхто не “підніме руку” і не скаже, що він неофіційно працює, зробіть що небудь."

У будівництві та торгівлі, до війни, відсоток “сірої” зайнятості досягав 30-40%. Наразі у будівництві трохи менше, через те, що менше самого будівництва. Стосовно інших сфер — можливо, ця кількість більша. Податкове навантаження на зарплатню сягає 50% і починаються комбінації: офіційна частина — неофіційна, бонуси.

Той хто шукає роботу може запропонувати роботодавцю оформити відносини офіційно. Це може бути трудовий договір, договір надання послуг цивільноправового характеру, може бути ненормований робочий час — є така нова трудова ініціатива. Чим більше документів і юридичних фіксацій трудових відносин існує, тим більше шансів, що ви не будете мати халепу, коли з роботою буде якась проблема.

Читайте також

Безробітні будуть залучені до "Армії відновлення" України — Мінекономіки активізує процес у регіонах

З України можуть виїхати ще 5 мільйонів людей — Лібанова

Як відновити трудову книжку у випадку втрати: роз’яснення полтавського управління Держпраці

На початок