США нададуть Україні $55 мільйонів для підготовки до зими

США нададуть Україні $55 мільйонів для підготовки до зими

США нададуть Україні $55 мільйонів для підготовки до зими
. Фото: Львівська ОВА

Сполучені Штати виділяють Україні 55 мільйонів доларів для підготовки до майбутнього опалювального періоду на тлі російського вторгнення.

Як повідомляє пресслужба Агентства США з міжнародного розвитку, про це заявила його керівниця Саманта Пауер під час візиту в Україну.

"Перебуваючи в Україні, Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер сьогодні (6 жовтня — ред.) оголосила про те, що USAID надасть 55 мільйонів доларів США для підготовки інфраструктури теплопостачання країни до зими під час розв'язаної Росією брутальної війни", — йдеться у повідомленні.

В USAID пояснили, що ця допомога забезпечить ремонт і технічне обслуговування труб та обладнання, яке постачає газ до осель українців, закладів медицини та освіти, а також підприємств у всіх регіонах країни. Загалом допомога безпосередньо торкнеться близько 7 мільйонів українців у 19 областях країни.

"USAID також надасть електрогенератори, альтернативні джерела палива для лікарень, центрів перебування внутрішньо переміщених осіб та прихистку соціально вразливих громадян, що дозволить забезпечити тепло у приміщеннях протягом зими", — додали в Агентстві.

При наданні допомоги першочергова увага приділятиметься тим регіонам, які найбільше потерпіли від повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Серед них — Житомирська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Одеська, Харківська та Чернігівська області.

"Ці нові кошти є доповненням до тієї значної допомоги, яку USAID надає енергетичному сектору України від початку повномасштабного російського вторгнення, і допоможуть забезпечити безперебійне постачання українцям тепла та гарячої води. У рамках цієї ініціативи, USAID вже надало труби та інше обладнання, яке допомогло відновити надання комунальних послуг 22 тисяч киян, що втратили доступ до цих послуг внаслідок руйнування цивільної інфраструктури російськими військами", — зазначається в дописі.

При цьому нова допомога надаватиметься в рамках проєкту USAID "Енергетична безпека". Ця програма розрахована на п'ять років і має на меті допомогти Україні створити більш безпечний і прозорий енергосектор, який забезпечує надійне та доступне постачання енергії українцям на тлі зниження залежності від російського газу та електроенергії.

В Агентстві нагадали, що після початку російського вторгнення USAID сприяло Україні в об’єднанні її енергосистеми з європейською, що дозволило країні вперше у її історії експортувати електрику до ЄС.

Читайте також

У КМДА розповіли, як уникнути перевантаження електромереж взимку

Шкарлет розповів про готовність шкіл до опалювального сезону

На початок