"Соціальна кухня": у Житомирі видаватимуть безоплатні обіди за картками з QR-кодами

"Соціальна кухня": у Житомирі видаватимуть безоплатні обіди за картками з QR-кодами

"Соціальна кухня": у Житомирі видаватимуть безоплатні обіди за картками з QR-кодами
Ілюстративне фото: Суспільне Житомир

З 15 жовтня в Житомирі для отримання безоплатних обідів "Соціальної кухні" видаватимуть картки з QR-кодами. Отримати їх можна буде в "Прозорому офісі" або в центрі благодійного фонду "Карітас-Спес", розповів Суспільному керівник проєкту "Соціальна кухня" у Житомирі Ян Колесник.

За його словами, благодійний фонд "Карітас-Спес" буде видавати картки для людей, яких обслуговуватиме "Соціальна кухня" – це переселенці та соціально вразливі верстви населення громади. Про механізм отримання таких карток Ян Колесник розповів під час етеру на Українському радіо Житомир 15 вересня.

"Переселенці мають співпрацювати з "Прозорим офісом". А малозабезпечені та люди з обмеженими фізичними можливостями можуть звернутися або за номером телефону або в офісний центр "Карітас-Спес" та отримати відповідні картки з QR-кодами. Це пластикова картка, на якій з одного боку буде наш логотип, а з іншого QR-код. Отримавши цю картку, людина зможе підійти до нашого сканеру, просканувати і отримати обід", – сказав Ян Колесник.

Житомирська міська рада підтримала ініціативу встановлення "Соціальної кухні". П’ятого жовтня на засіданні міськвиконкому затвердили договір про співпрацю між міською радою та "Карітас-Спес", відповідно до якого місто надає площу для розміщення соціальної кухні та забезпечує комунікаціями.

"Був пропрацьований договір про співпрацю, який передбачає умови розміщення тимчасових споруд та їх підключення до комунікацій "Прозорого офісу". Компенсація за використання комунікацій буде здійснюватися за рахунок місцевого бюджету», – сказав під час виконкому директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.

Для отримання безоплатних обідів "Соціальної кухні" в Житомирі видаватимуть картки з QR-кодами
Житомир, 5 жовтня 2022 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Роздача обідів планується з 15:00 до 16:00 години. За словами Яна Колесника, за день обслуговуватимуть до 300 осіб. Спочатку планують видавати їжу тричі на тиждень, потім – щодня з понеділка по п’ятницю. Допомогу в реалізації цього проєкту надали закордонні благодійники.

"Італійський уряд та міжнародний благодійний фонд надали саму соціальну кухню, де буде готуватися їжа, а також надали кошти на продукти з розрахунку на пів року, – каже Ян Колесник. – Далі ми шукатимемо благодійників, які будуть допомагати реалізувати даний проєкт. "Соціальна кухня" скрадатиметься з підсобних приміщень, з цехів для приготування їжі та з адміністративних приміщень. Обслуговуватимуть її 7-10 осіб: кухарі, водії, підсобні працівники".

Їжу видаватимуть розфасованою, щоб люди могли харчуватися вдома. До складу обіду входитиме перша страва, гарнір з м’ясним виробом, салат та гарячий напій. Для осіб, які позбавлені можливості самостійно дістатися до місця видачі, буде передбачена доставка харчів туди, де вони будуть проживати, каже Ян Колесник.

Зараз "Соціальна кухня" працює в експериментальному режимі. Тимчасові талони на обід видають у "Прозорому офісі".

Що відомо

  • Планують забезпечувати готовими обідами до 1000 людей на тиждень – у Житомирі з'явиться мобільна "Соціальна кухня".

Читайте також

  • У Житомирі двічі на тиждень переселенці отримують гуманітарну допомогу від благодійного фонду "Карітас-Житомир".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок