За добу отруїлися грибами шестеро черкащан. Серед них – десятимісячна дівчинка

За добу отруїлися грибами шестеро черкащан. Серед них – десятимісячна дівчинка

Шість випадків отруєння дикорослими грибами зафіксували в Черкаській області за 4 жовтня. Серед них – десятимісячна дівчинка, розповіла Суспільному речниця центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області Ірина Назарок.

За словами речниці, всіх шістьох пацієнтів медики екстренки госпіталізували до лікувальних закладів.

"Здебільшого у них спостерігалися нудота, біль у животі, блювання, діарея та температура. Один чоловік втрачав свідомість", – розповіла вона.

У Черкасах медики швидкої виїздили надавати допомогу 82-річному чоловіку, який з’їв трішки грибів, а відчувши симптоми інтоксикації, намагався допомогти собі сам. Також виїздили на виклик до 44-річної жінки.

Серед тих, хто отруївся, була і десятимісячна дівчинка, додала Ірина Назарок:

"У неї була гостра діарея, бо вона в переддень у лісі взяла до рота поганку".

У Сокирному після вживання грибів зле почувалась 66-річна жінка, у якої за добу до інших симптомів додалось ще й значне підвищення температури тіла.

А у Першотравневому, що на Чорнобаївщині, швидка виїздила до подружжя: чоловік і дружина, наївшись грибів, відчули себе дуже зле. 37-річну жінку із нудотою та блюванням та 39-річного чоловіка, який втрачав свідомість, доправили до Чорнобаївської багатопрофільної лікарні.

Що відомо

  • За останні два тижні служба екстреної медичної допомоги зафіксувала 15 звернень мешканців області. Усі пацієнти віком від п'яти до 73-х років, серед яких 18-річна вагітна жінка, госпіталізовані.
  • За статистикою понад 95% випадків інтоксикації грибами – результат помилки збирачів грибів, які плутають отруйні види з їстівними. Водночас отруїтися можна навіть їстівними грибами, які не пройшли належної термічної обробки або ж виросли на забруднених територіях чи поблизу трас, розповіла речниця центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області Ірина Назарок.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок