У Харкові тимчасово закриють кладовища — директор КП "Ритуал"

У Харкові тимчасово закриють кладовища — директор КП "Ритуал"

У Харкові тимчасово закриють кладовища — директор КП "Ритуал"

Доступ до кладовищ у поминальні дні, що припадають на перші вихідні після Великодня, а також до кінця наступного тижня, буде обмежено.

Про це Суспільному сказав директор КП "Ритуал" Євгеній Журавльов.

"Ми отримали повідомлення від Ляшко (головного державного санітарного лікаря України — ред.): з 25 квітня по 4 травня — обмежити. Тобто відвідування кладовищ заборонено, окрім поховань", — сказав він.

Він уточнив, що кладовища на ці дні закриють, але зазначив, що контролювати ситуацію все одно мають правоохоронні органи.

"Кладовища будуть закриті, але ж, ви розумієте, як людей можна буде не пустити, я поки що цього не розумію, як це буде виглядати. Мені здається, тут потрібно підключати Нацгвардію і поліцію, як було на Великдень, коли біля кожного кладовища чергувала Нацгвардія і поліція", — сказав Журавльов.

Про необхідність закриття вже повідомлені керівники кладовищ. Так, завідувач 17-го кладовища у Харкові Василь Бистров сказав Суспільному, що до кінця дня на ворота повісять оголошення про закриття з 25 квітня.

"Окрім випадків поховання померлих, їх будуть здійснювати. Ворота будуть зачинені для відвідувачів. Ворота та вхідна калитка... На Пасху також було менше людей. Харків’яни у нас відповідальні люди”, — сказав Бистров.

Що відомо

  • 21 квітня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко своєю постановою рекомендував органам виконавчої влади та місцевого самоврядування закрити кладовища в поминальні дні для запобігання поширенню коронавірусу. Поховання дозволені за умови дотримання протиепідемічних правил, зокрема, участі не більше ніж 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше 1,5 метри.

Автор: Маргарита Дежкіна

На початок