Звільнені захисники "Азовсталі" зустрілися з рідними у Туреччині

Звільнені захисники "Азовсталі" зустрілися з рідними у Туреччині

Звільнені захисники "Азовсталі" зустрілися з рідними у Туреччині
Захисники "Азовсталі" зустрілися з родинами у Туреччині. Фото: ОП

П'ятеро звільнених з російського полону командирів з "Азовсталі", які зараз перебувають у Туреччині, зустрілись там зі своїми рідними, повідомили в Офісі президента.

Командир полку Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко (Редіс), його заступник Святослав Паламар, в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), старший офіцер "Азова" Олег Хоменко і командир 12-ї бригади НГУ Денис Шлега перебувають у Туреччині за умовами обміну під особистими гарантіями захисту Президента Реджепа Таїпа Ердогана.

"Сьогодні головне – забезпечити максимально повне відновлення здоров'я наших захисників. Однаково важливим є здоров’я тіла й духу. Тож ставтеся до своєї реабілітації максимально відповідально, треба виконувати всі рекомендації лікарів", – сказав голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Керівник ОП також зазначив, що історія оборони Маріуполя та "Азовсталі" стала для всього світу "свідченням мужності та стійкості українського народу й залишатиметься взірцем незламності для багатьох поколінь українців".

"Маріуполь став нашими Фермопілами. Як і про 300 спартанців, про оборону та трагедію Маріуполя має знати весь світ. Але найважливіше, про що я завжди кажу: герої мають бути живими", – зазначив він.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

На початок