"Я думав, хтось у спину штовхнув". Що розповідають поранені про обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі

"Я думав, хтось у спину штовхнув". Що розповідають поранені про обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі

"Я думав, хтось у спину штовхнув". Що розповідають поранені про обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі
Одна з машин колони після ракетного удару. Фото: Суспільне Запоріжжя

Станом на 3 жовтня в Запорізькій обласній клінічній лікарні з 31 госпіталізованого лишаються 27 пацієнтів, поранених внаслідок обстрілу гуманітарної колони в Запоріжжі 30 вересня. Одна жінка померла 1 жовтня від тяжких травм. Двох пацієнтів перевели та одного виписали.

Про це 3 жовтня на брифінгу повідомив головний лікар медичного закладу Ігор Шишка.

За його словами, всі пацієнти перебувають у задовільному стані.

"Є тяжкі, але стабільні пацієнти, є позитивна динаміка. Якщо на самому початку в нас в блоці інтенсивної терапії, після безпосередньо знаходження в обласній лікарні, післяопераційних в нас було дванадцять пацієнтів тяжких, то на вчора на ранок їх було 10, сьогодні в блоці інтенсивної терапії, які вимагають цілодобового спостереження та відповідних маніпуляцій — п'ять пацієнтів".

Читайте також: Ракетний обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі: в обласній лікарні прооперували 20 поранених

Сергій переніс операцію на нозі, у нього уламкове поранення гомілкової кістки. У лікарні залишатиметься до кінця тижня.

"Я думав, хтось у спину штовхнув". Що розповідають поранені про обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі
Сергій був поранений 30 вересня під час обстрілу гумколони. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вранці 30 вересня їхав на окуповану територію до батьків. Під час обстрілів знаходився у центрі майданчика з людьми. Поранений, до лікарні дістався самотужки:

"Крики. Паніки як такої не було, поліцейські бігали з толком, вони знали, що робити у такій ситуації. Повибігали солдати, викликали швидку. Але деяка паніка була, люди не думали, що може просто впасти саме туди, де велике скупчення людей. У шоковому стані сів у машину і приїхав до прийомного покою".

Другий чоловік у лікарняній палаті також поранений у ногу. Каже, під час обстрілів, разом з іншими людьми, ховався за великими деревами, що поблизу авторинку.

Стан поранених
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Зайшли ми туди удвох, з ким я хотів виїхати на тій машині. Почали рухатися. Я кажу Саша сідай у машину і теж просувайся. І тільки-но пішов туди й позаду як довбонуло. Я думав, хтось у спину мене штовхнув, у спину й одночасно під ногу мені. Я думав хтось мене так сильно вдарив. Одного разу на ногах начебто відключився я. Потім отямився, думаю треба перевірити нога ціла чи ні, дуже сильний біль був одразу. Ось так спробував, наче нога ходить, а потім штанину підняв, дивлюсь кров тече. У п'яту потрапило", — розповідає чоловік.

Як повідомив головний лікар Ігор Шишка, деякі з пацієнтів, які наразі перебувають у тяжкому стані, потребуватимуть повторного оперативного втручання.

Що відомо

  • Вранці 30 вересня російські військові завдали по Запоріжжю 16 ракетних ударів із застосуванням ЗРК "С-300". Чотири ракети збили сили ППО, 9 ракет влучили у підприємство, де ніхто не був поранений, а останні 3 влучили у гуманітарну колону.
  • Унаслідок ранкового ракетного обстрілу окупантами гуманітарної колони 30 вересня, 5-річна дитина зазнала поранень, ще двоє дітей загинули.

Читайте також: "Цей удар був чітко спланований", — міністр МВС про ракетний обстріл гуманітарної колони в Запоріжжі

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок