Чи втрутиться НАТО, якщо Росія використає тактичну ядерну зброю. Відповідає ексголова ЦРУ

Чи втрутиться НАТО, якщо Росія використає тактичну ядерну зброю. Відповідає ексголова ЦРУ

Чи втрутиться НАТО, якщо Росія використає тактичну ядерну зброю. Відповідає ексголова ЦРУ
Штаб-квартира Організації Об'єднаних Націй в Брюсселі, Фото: Кензо Трибуйяра Getty Images

Використання тактичної ядерної зброї президентом РФ Володимиром Путіним не змінить ситуацію на полі бою, але НАТО має показати, що в жодному разі застосування ядерної зброї є неприйнятним.

Про це генерал армії у відставці та колишній глава ЦРУ Девід Петреус розповів у ефірі телеканалу ABC. Він зазначив, що Путін "програє", попри "відчайдушні" кроки у війні, яка триває з лютого 2022 року.

"Президент Зеленський і Україна мобілізувалися набагато краще, ніж Росія", – сказав Петреус. "Україна мобілізувала, навчила, спорядила, організувала та застосувала війська незрівнянно краще, ніж Росія".

Петреус зазначив, що зараз росіяни не можуть виграти у війні з Україною та будуть продовжувати програвати на полі бою.

"Переговори, як сказав президент Зеленський, будуть кінцевою метою", – сказав Петреус, хоча найближчий дипломатичний результат може бути малоймовірним, оскільки Зеленський дав зрозуміти, що Україна погодиться на переговори лише "з іншим президентом Росії".

"Для Путіна і для Росії все може стати ще гірше. І навіть використання тактичної ядерної зброї на полі бою цього анітрохи не змінить", – сказав Петреус і додав, що ядерну загрозу потрібно сприймати "серйозно".

На запитання чи відбудеться пряме втручання НАТО у війну у випадку використання РФ тактичної ядерної зброї, Петреус зазначив, що у відповідь (на ядерний удар – ред.) США та їх союзники по НАТО можуть "знищити всі російські збройні сили, які ми зможемо побачити та ідентифікувати на полі бою" в Україні та кораблі у Чорному морі. Він відзначив, що США не хоче спричинити ядерну ескалацію, але потрібно показати, що "це буде неприйнятно в жодному разі".

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Вступ до НАТО без ПДЧ, "зачистка" Лимана, новий корвет "Гетьман Мазепа". 222-й день війни. Онлайн

На початок