Росію не переобрали до ради авіаційного агентства ООН

Росію не переобрали до ради авіаційного агентства ООН

Важливо
Росію не переобрали до ради авіаційного агентства ООН
Штаб-квартира Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), Монреаль, Канада, фото: вікіпедія

Росія не отримала достатньо голосів, щоб залишитися в керівній раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAOМіжнародна організація цивільної авіації — заснована відповідно до Чиказької конвенції про цивільну авіацію 1944 року, є спеціалізованою установою ООН, що займається організацією і координацією міжнародного співробітництва держав у всіх аспектах діяльності цивільної авіації. Учасниками ІКАО є близько 190 держав, у тому числі на основі правонаступництва й Україна. ), що складається з 36 країн.

Таке рішення було ухвалено 1 жовтня під час асамблеї агентства, передає Reuters.

При цьому зазначається, що Росія назвала рішення "політичним кроком, що не має нічого спільного з позицією РФ у сфері цивільної авіації", перед цим викликавши членів ICAO на додаткове голосування.

Посол України в Канаді Юлія Ковалів у коментарі Reuters зазначила, що Росія, порушуючи суверенний повітряний простір України та здійснюючи бомбардування аеропортів, порушує основні принципи глобальної авіації, зокрема Чиказьку конвенцію. За словами Ковалів, всі члени ICAO мають відреагувати на ці порушення.

Крім того, Захід каже, що Росія незаконно конфіскувала сотні іноземних літаків, Москва це звинувачення заперечує.

Що відомо

Читайте також

"Ще один темний день". РФ заблокувала резолюцію Радбезу ООН щодо "приєднання" українських територій

Чи можна виключити Росію з Ради Безпеки ООН

На початок