Бити по території Росії заборонено лише системами HIMARS — посол України у США

Бити по території Росії заборонено лише системами HIMARS — посол України у США

Бити по території Росії заборонено лише системами HIMARS — посол України у США
Фото: Getty Images

Домовленість між Україною та США про незастосування американської зброї для ударів по території Росії стосується тільки високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, а не всього важкого озброєння.

Про це повідомила посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова, пише "Європейська правда".

Цю заяву пані посол зробила коментуючи серпневу заяву міністра оборони Олексія Резнікова про зобов’язання України не використовувати західне озброєння для ударів по території Росії. На запитання журналіста, чи поширюється обмеження тільки на системи HIMARS, чи загалом на всю американську зброю, Маркарова сказала, що "це стосується самe HIMARS".

16 серпня міністр оборони Олексій Резніков, в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив, що ЗСУ не можуть використовувати зброю надану США на території Росії, але в України немає обмежень щодо ударів по силах Росії в Криму.

"У нас є домовленості зі Сполученими Штатами, що ми не будемо використовувати зброю, надану нам Сполученими Штатами і партнерами, по території Російської Федерації. Але якщо ми сьогодні говоримо про деокупацію тимчасово окупованих територій України, де знаходиться ворог, то, відповідно, у нас таких обмежень нема. Стосовно зброї: будь-яка зброя має відповідну відстань ураження. Тому залежно від того, з якої точки, з якої локації наноситься чи планує наноситися ураження, означає, чи можна досягти тої чи іншої мети", — заявив тоді Резніков без уточнення щодо того, яку саме зброю Україна не може використовувати.

Маркарова підтвердила, що у США не озвучували жодних заборон щодо ударів України зброєю США по силах армії РФ на території Криму.

28 вересня у США оголосили про виділення Україні нового пакету допомоги в галузі озброєння на суму 1,1 мільярда доларів. В рамках цієї програми Україна отримає 18 високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS та боєприпаси до них.

Читайте також

Пентагон оголосив про нову військову допомогу Україні на суму понад 1 мільярд доларів. Що туди увійде

Україна веде перемовини з США, щоб отримати HIMARS вже зараз — Арахамія

Захист президентів США. Що таке NASAMS

На початок