ЄС виділив 500 млн євро: на що Україна витратить ці кошти

ЄС виділив 500 млн євро: на що Україна витратить ці кошти

ЄС виділив 500 млн євро: на що Україна витратить ці кошти
Жінка з речами біля зруйнованої після ракетного удару російських окупантів бази відпочинку в Сергіївці. Фото: УНІАН

Україна 28 вересня отримала 500 млн євро грантових коштів ЄС у рамках підписаного 5 вересня контракту з розбудови держави та посилення стійкості.

В Кабміні повідомили, що зазначені кошти було зараховано до загального фонду Державного бюджету та буде спрямовано на забезпечення фінансування найактуальніших видатків держави, зокрема у соціальній та гуманітарній сферах.

Частина коштів також спрямовуватиметься на підтримку продовольчої безпеки та посилення економічної стійкості країни через забезпечення безперебійного виробництва сільськогосподарської та харчової продукції, у тому числі шляхом  підтримки доступу малих фермерських господарств до оборотного капіталу.

“Я вдячний Європейському Союзу за непохитну підтримку українського народу. Грантове фінансування ЄС допоможе забезпечити фінансування пріоритетних видатків держави, не збільшуючи тиск на видаткову частину державного бюджету”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Що відомо

  • Україна домовилася про початок роботи над новою спеціальною програмою з Міжнародним валютним фондом. Цього ж року вона отримає від Фонду загалом 2,8 млрд доларів.

Читайте також

Заморожені російські активи складають до $500 млрд і Україна лобіює їхню конфіскацію — Шмигаль

На початок