"Забудьте про це": Шольц закликав Путіна відмовитись від ідеї ядерного удару по Україні

"Забудьте про це": Шольц закликав Путіна відмовитись від ідеї ядерного удару по Україні

"Забудьте про це": Шольц закликав Путіна відмовитись від ідеї ядерного удару по Україні
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Фото: Florian Gaertner / Getty Images

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав президента Росії Володимира Путіна відмовитись від ідеї застосування ядерної зброї у війні проти України.

Про це він заявив в інтерв’ю Neuen Osnabrücker Zeitung.

"Як і президент США Джозеф Байден, я хочу звернутися до Росії та сказати дуже ясно: забудьте про це", — наголосив Шольц.

Водночас канцлер зазначив, що ніхто не може знати наперед, чи наважиться Путін на такий крок. Він звернув увагу на те, що російський президент продовжує припускатись помилок.

"Путін робить помилку за помилкою. Він міг би негайно покласти край цій війні, вивівши свої війська, а потім розпочавши переговори з Києвом", — сказав Шольц.

Мобілізацію, оголошену Путіним, канцлер визначив як "акт розпачу та панічну реакцію на невдачі російських Збройних сил на сході України".

Олаф Шольц підкреслив, що Німеччина продовжить надавати Україну допомогу, в тому числі зброєю.

"Німеччина у міру своїх можливостей підтримує Україну і водночас робить все можливе, щоб не допустити прямого конфлікту між НАТО та Росією", — зазначив він.

Окрім того, канцлер підкреслив, що Німеччина ніколи не визнає псевдореферендуми, організовані Росією на окупованих територіях України.

"Ми не погодимося з результатами цих фальшивих референдумів і продовжуватимемо підтримувати Україну з незмінною силою", — наголосив Шольц.

Читайте також

"У росіян буде чотири тижні, щоб підсилити війська". Том Купер про бої за Лиман, контрнаступ ЗСУ та ядерну зброю Росії

Чи використає Росія ядерну зброю. Генерал США оцінив усі ризики

На початок