В Японії відбувся державний похорон експрем’єра Сіндзо Абе, в Токіо протести

В Японії відбувся державний похорон експрем’єра Сіндзо Абе, в Токіо протести

В Японії відбувся державний похорон експрем’єра Сіндзо Абе, в Токіо протести
Державний похорон колишнього прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе у вівторок, 27 вересня 2022 р., Токіо. Абе був убитий у липні. Фото: AP

В Японії у Токіо відбулося державне прощання із колишнім прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Віддати шану політику зібралися тисячі людей. Зокрема, до церемонії прощання долучилися більше 700 закордонних гостей та державних лідерів, передає ВВС. Водночас, кілька тисяч протестувальників виступали проти такого масштабного державного похорону.

Незважаючи на те, що протестувальники виступали проти вартості церемонії в Токіо, яка фінансувалася державою, на арені Будокан державний похорон пройшов без ексцесів, пише ВВС.

Понад 4000 людей, у тому числі близько 50 нинішніх і колишніх світових лідерів, відвідали церемонію.

Після військового салюту оголосили хвилину мовчання, а потім показали відеоретроспективу політичного життя Абе. Декілька політиків, серед яких були нинішній прем’єр-міністр Японії Кісіда, виголосили панегірики. У їхніх промовах йшлося про глобальну спадщину Абе.

Раніше понад 10 000 присутніх вишикувалися в черги навколо місця церемонії, щоб покласти квіти. Багато хто стояв у черзі до трьох годин.

Подробиці церемонії

Вдова Абе, Акі Абе, у чорному офіційному кімоно, повільно зайшла до залу Будокан, несучи урну з прахом її чоловіка, поміщену в дерев’яний ящик і загорнуту у фіолетову тканину з золотими смугами, пише АР. Солдати оборони в білих уніформах взяли прах Абе і поклали його на постамент, заповнений білими і жовтими квітами хризантем і прикрасами.

В Японії розпочався державний похорон експрем’єра Сіндзо Абе, в Токіо протести
Акі Абе, дружина колишнього прем’єр-міністра Сіндзо Абе, несе урну з його прахом під час його державного похорону у вівторок, 27 вересня 2022 р., у Токіо. Абе був убитий у липні. Фото: AP

На похороні були присутні, зокрема, представники уряду, парламенту та суду, включаючи прем'єр-міністра Фуміо Кісіду.

Віцепрезидентка США Камала Гарріс також була серед десятків іноземних високопоставлених гостей і 4300 людей, присутніх на церемонії.

На арену "Ніппон Будокан" в Токіо вийшли колони військових, одягнених у біле, віддаючи шану колишньому прем'єру. Усі встали, коли лунав гімн.

В Японії розпочався державний похорон експрем’єра Сіндзо Абе, в Токіо протести
Державний похорон колишнього прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе, вівторок, 27 вересня 2022 р., Токіо. Абе був убитий у липні. Фото: AP

Присутні подивилися відеоролик, присвячений Абе. У ньому йшлося про ключові моменти кар’єри політика. Також там був представлений інструментальний трек, який зіграв експрем’єр-міністр.

Через масштаби похорону Абе в Токіо відбулися протести

Водночас, біля арени Будокан, де відбувалося прощання, зібралися кілька тисяч протестувальників із плакатами — вони невдоволені витратами на церемонію. Вартість похорону становить близько 11,4 мільйонів доларів. За словами учасників акції, ці кошти могли би спрямувати на вирішення нагальних економічних проблем.

У Токіо через похорон Абе максимально посилили охорону, пише АР.

Що відомо

  • Експрем'єра Японії Сіндзо Абе застрелили у 8 липня. Під час промови прем’єра, з натовпу вийшов чоловік і вистрілив із саморобної вогнепальної зброї. Правоохоронці затримали 41-річного підозрюваного у замаху на вбивство. За інформацією Reuters, вбивця колишнього прем’єра Японії вважав, що Абе нібито був пов’язаний з релігійною сектою, через яку збанкрутувала матір нападника.
  • 12 липня у Токіо відбулася приватна церемонія прощання для родини та близьких друзів Абе. Похоронна процесія пройшла через Токіо, де натовп людей прийшов попрощатися з колишнім прем'єр-міністром.

Читайте також

Японія не дозволить Путіну взяти участь в державних похоронах убитого експрем'єра Сіндзо Абе

Сіндзо Абе загинув внаслідок нападу. Ось чим він запам’ятається Японії та світу

На початок