Евакуюватися з Печенігів у випадку руйнування дамби готові 200 людей — голова громади

Евакуюватися з Печенігів у випадку руйнування дамби готові 200 людей — голова громади

Евакуюватися з Печенігів у випадку руйнування дамби готові 200 людей — голова громади
Евакуація з Козачої Лопані, вересень 2022. Фото: Олександр Кулік

Евакуація у випадку руйнування Печенізької дамби у Харківській області внаслідок обстрілів РФ буде потрібна для близько 400 жителів Печенігів. Попередньо на евакуацію у випадку небезпеки вже погодилися половина.

Про це Суспільне Харків розказав голова громади Олександр Гусаров.

Протікання дамби Печенізького водосховища внаслідок ударів РФ некритичне, каже Гусаров.

"Влучань за минулий тиждень було в дамбу 8 — це були ракети різного плану: "С-300", крилаті. На сьогодні загрози для людей немає, є пошкодження. Заміри постійно проводять, скільки води йде, але вони близько норми. Протікання є, але некритичне. Фахівці ведуть роботу по ремонту гідроспоруди", — розказав Олександр Гусаров.

У випадку значного пошкодження дамби евакуації потребуватимуть жителі Печеніг, будинки яких розташовані поблизу Сіверського Донця: "План евакуації є чіткий".

Документи та зимові речі в Наталії Талашко приготовлені на випадок евакуації. У сім'ї Наталії є автівка, каже, у разі чого зможуть виїхати самі.

Сусідка Віра Лучко теж наготувала мішок із теплим одягом, щоб не намок під час підтоплення. Евакуйовуватися не планує — не може залишити свого літнього родича, каже жінка: "Він сказав, що нікуди не піде. Він добре плаває, каже: буду плавати".

Гусаров каже: у випадку небезпеки залучатимуть для інформування потужності ДСНС, надзвичайники їздитимуть по вулицях, які може затопити, за ними їхатимуть автобуси для евакуації: "У нас є евакуаційні пункти".

Що відомо

  • Російські окупанти намагалися зруйнувати дамбу в Печенігах на Харківщині, успіху не мали, повідомив 20 вересня Генштаб ЗСУ.
  • Жителів Печенізької громади на Харківщині попередили, як діяти в разі руйнування дамби.
На початок