До 1 жовтня Україна очікує 160 тисяч доз вакцини від грипу "Ваксігрип" — Радуцький

До 1 жовтня Україна очікує 160 тисяч доз вакцини від грипу "Ваксігрип" — Радуцький

До 1 жовтня Україна очікує 160 тисяч доз вакцини від грипу "Ваксігрип" — Радуцький
. Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький, 18 листопада 2021, фото: УНІАН

До 1 жовтня, за домовленістю з міжнародними партнерами, Україна повинна отримати 160 тисяч доз вакцини від грипу — "Ваксігрип". А до 10 жовтня — ще 30 тисяч доз.

Про це повідомив народний депутат від фракції "Слуга народу", голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.

"Вразливих категорій в Україні є не менше чотирьох мільйонів, а критично вразливих — 250 тисяч. Це ЗСУ, лікарі, літні люди з хронічними захворюваннями. Ми очікуємо на 1 жовтня, за домовленістю з нашими міжнародними партнерами, 160 тисяч доз вакцини від грипу — "Ваксігрип". А до 10 жовтня ми отримаємо ще 30 тисяч доз "Ваксігрипу". Це загалом 193 тисячі доз вакцини, які очікуємо на початку жовтня. На приватний ринок очікуємо поставку 150 тисяч доз вакцин: 100 тисяч доз GS Flu і 50 тисяч доз "Ваксігрипу", — розповів Радуцький.

Для того, щоб придбати вакцину в аптеці, рецепт не потрібен. Першими вакцинуватимуть — ЗСУ, ГУР, МО, СБУ — спецпідрозділи, які виконують бойові завдання та медичних працівників, додав Радуцький та зазначив, що вакцинація від грипу не є обов'язковою.

За словами лікаря-імунолоаг Бориса Донського, наступна хвиля грипу буде більш важкою, ніж попередні. Про це він повідомив в ефірі загальнонаціонального марафону на Суспільному.

"Ми можемо прогнозувати, що є ймовірність того, що наступна хвиля грипу буде більш важкою. Чим довше грип не приходить і не викликає епідемічний спалах, тим більше людей розучуються його розпізнавати. Крім того, дуже багато людей перебувають в некомфортних умовах, військові в окопах, низькі температури. Тому вакцинація від грипу — стає цього року державною справою", — сказав лікар.

За словами народного депутата Михайла Радуцького, в Україні очікується невеликий дефіцит вакцин проти грипу, однак вакцин проти COVID-19 є достатньо.

"На сьогодні є доступ до максимальної кількості вакцин віл COVID-19. 18 вересня Україна отримала чергові 400 тисяч доз "Пфайзера", вони розвезені по регіонах — Центр громадського здоров'я розподілив ці дози. Наявність вакцини CoronaVac становить в Україні близько 5 мільйонів доз. Тому обмежень для охочих вакцинуватися на сьогодні не існує", — додав нардеп.

Він додав, що кількість хворих на ковід зростає. З 12 до 19 вересня захворіло більше 36 тисяч людей, понад 5 тисяч — діти, 869 — медики. Вакциновано 62 тисячі людей. Росте кількість летальних випадків — минулого тижня зафіксовано 90.

16 вересня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні слід очікувати на початку жовтня. В попередні роки загострення припадало на кінець жовтня — початок листопада.

Читайте також

МОЗ дозволило друге бустерне щеплення від COVID-19 для всіх українців

Пік захворюваності на COVID-19 припаде на початок жовтня — МОЗ

Кінець пандемії COVID-19 вже близько — голова ВООЗ

На початок