В Естонії у шкільному підручнику знайшли "російський" Крим

В Естонії у шкільному підручнику знайшли "російський" Крим

В Естонії у шкільному підручнику знайшли "російський" Крим
Фото: з відкритих джерел

В Естонії у шкільному підручнику англійської знайшли карту, де окупований Крим позначений як територія РФ. Сторінки у підручниках мають замінити на нові.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на ERR.

В Естонії у шкільному підручнику англійської мови для 7 класу "I love English 7" знайшли карту, на якій Крим позначений як територія Росії.

В Естонії у шкільному підручнику знайшли "російський" Крим
Фото сторінки з картою, де Крим позначений як територія РФ. Конгрес українців Естонії.

Першими на це звернули увагу представники Конгресу українців Естонії та минулої п'ятниці звернулися з листом до міністра освіти та науки з проханням вжити заходів.

Очільниця Конгресу Віра Коник розповіла в інтерв’ю ERR, що про це повідомила одна з українських родин, син якої навчається за цим підручником.

Директор видавництва Studium, яке випустило підручник у 2018 році, Ааво Кеннік зазначив, що йому прикро за інцидент і що помилка сталася неумисно. За його словами, карту взяли з відкритого доступу.

"Оскільки це підручник для вивчення іноземної мови, ми не звернули увагу на зміст карти… Але до цього часу, протягом майже двох навчальних років, ніхто нам про це не повідомляв", - розповів він.

Канцлер Міністерства освіти і науки Март Лайдметс у своєму коментарі наголосив, що підручники, за якими навчаються діти у школах, мають відповідати державним навчальним програмам і містити достовірну інформацію.

"У даному випадку інформація у підручнику некоректна, тому що Естонія не визнає окупацію та анексію Кримського півострова", - зазначив він.

Директор каже, що видавництво одразу вибачилося за помилку і збиралося надіслати закладам, які отримали ці підручники, сторінки з виправленою картою, проте Міністерство освіти просить повністю замінити підручники. Це може коштувати видавництву 10-20 тисяч євро.

За словами директора видавництва, підручником користуються понад 200 естонських шкіл. Здебільшого це школи з естонською мовою навчання, але є і російськомовні.

Як відомо:

  • Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму у 2014 році незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно проголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
  • Посольство України у Великій Британії засудило на своїй сторінці у Twitter публікацію журналом The Economist ілюстрації, де зображена карта України без анексованого Росією Криму.
На початок