У Тростянці на Сумщині збудують мобільну лікарню

У Тростянці на Сумщині збудують мобільну лікарню

У Тростянці на Сумщині збудують мобільну лікарню
Фото: Тростянецька міська рада

У Тростянці будуватимуть мобільну лікарню. Вона обслуговуватиме пацієнтів, доки триватиме ремонт у пошкодженій російськими обстрілами міській лікарні. Про це повідомляють у Тростянецькій міській раді.

Двоповерховий модульний блок виготовлять у Німеччині. Його площа становитиме близько 800 м². У приміщенні працюватимуть кабінети офтальмолога, отоларинголога, гінеколога, хірурга. Відкриються кабінети функціональної діагностики (оснащені ЕКГ, ЕЕГ, УЗД, відеогастроскопом, відеоколоноскопом, відеобронхоскопом), кабінет фізіотерапії.

У Тростянці на Сумщині збудують мобільну лікарню
Тростянецька міська лікарня, Сумська область. 30 березня 2022 року. Фото: Суспільне Суми/Андрій Крамченков

Протягом наступних двох місяців також до Тростянецької громади планують доставити додаткове медичне обладнання, електрогенератори для забезпечення лікарні та інших об'єктів соціальної інфраструктури, сонячні станції та портативні зарядні пристрої, станцію водного очищення та IT-обладнання.

Меморандум щодо будівництва і оснащення медичним обладнанням мобільної лікарні Тростянецька громада підписала з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ Ukraine. Відбулося це у рамках програми GIZ: Perspectives for Eastern Ukraine. Будівництво реалізовуватимуть відповідно до проєкту "Спеціальна програма підтримки України", який фінансується Федеральним урядом Німеччини та впроваджується компанією GIZ.

Що відомо

  • 50 мільйонів гривень необхідно, аби повністю відновити Тростянецьку лікарню. За час окупації у березні російські військові обстрілювали її з танків та стрілецької зброї. У приміщеннях вибиті майже всі вікна та пошкоджені стіни.
  • Наприкінці березня Тростянецька лікарня не працювала. 26 та 27 березня постраждалих жителів міста доставили до Сум.
  • У квітні у Тростянці створили пункт невідкладної медичної допомоги.
  • 11 квітня Тростянецька міська лікарня отримала 4 тонни гуманітарної допомоги від міжнародного Червоного Хреста через управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок