В Україні виявили третій випадок мавпячої віспи

В Україні виявили третій випадок мавпячої віспи

В Україні виявили третій випадок мавпячої віспи
Ізолятор у цивільній лікарні в Ахмедабаді, Індія, 25 липня 2022 року. Фото: SAM PANTHAKY/AFP via Getty Images.

В Україні виявили третій випадок мавпячої віспи. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, всі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими.

"Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов'язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький", — зазначив Кузін.

За словами головного санітарного лікаря, у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена можливість проводити діагностику мавпячої віспи.

"Центри мають настанови, як проводити епідрозслідування та здійснювати моніторинг за захворюванням. Тобто на місцях знають, що робити у випадку підозри на віспу мавп", — сказав він.

Кузін дав порадив людям, які спостерігають в себе висипку у вигляді пухирців, зокрема на обличчі, температуру, головний біль тощо, звертатися за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших.

Що відомо

  • 15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби.
  • Пацієнт розповів лікарям, що він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. З-поміж симптомів захворювання у пацієнта спостерігається підвищена температура та висип на тілі.
  • 19 вересня медики зареєстрували в Україні другий випадок віспи мавп, хворого шпиталізували до лікарні.

Читайте також

Мавпяча віспа: що потрібно знати про вірус та чи буде у світі нова пандемія

МОЗ не закликає до масової вакцинації проти мавпячої віспи — Кузін

На початок