Турецькі банки почали відмовлятися від російської платіжної системи "Мир" — ЗМІ

Турецькі банки почали відмовлятися від російської платіжної системи "Мир" — ЗМІ

Турецькі банки почали відмовлятися від російської платіжної системи "Мир" — ЗМІ
Фото: Getty Images

Два з п'яти найбільших банків Туреччини призупинили обслуговування російської платіжної системи "Мир". Про це пише Financial Times. Йдеться про Turkiye Is Bankasi (Isbank) і DenizBank.

За даними джерел видання в DenizBank, керівництво фінустанови зараз вивчає документи Управління контролю за іноземними активами Казначейства США (OFAC).

15 вересня OFAC опублікувала роз'яснення, згідно з яким неамериканські фінансові інститути під час укладання договору на використання системи "Мир" розглядатимуться як організації, які сприяють обходу санкцій США проти Росії.

Водночас у інших двох великих банках Туреччини — Halkbank і VakifBank — агентству "РИА Новости" відповіли, що обмежень на обслуговування карток системи "Мир" там немає.

Як передають "РИА Новости", російське посольство в Туреччині наполегливо рекомендує власникам карток "Мир" продовжити використовувати їх через термінали банків, які не відмовилися від роботи з ними, але також мати при собі достатньо готівки.

Оператором платіжної системи "Мир" є Національна система платіжних карток. Вона з'явилася у 2014 році після окупації Росією Криму та початку її вторгнення на Донбасі, коли Росія потрапила під низку західних санкцій. Компанія займається переговорами та підписанням договорів на використання системи за кордоном.

Що цьому передувало

На початку березня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, міжнародні платіжні системи, у тому числі Visa та Mastercard, припинили роботу в Росії. У країні працює лише”Мир”. Також росіянам доступна китайська система UnionPay, але у дуже обмеженому форматі.

На сайті компанії НСПК йдеться, що карти “Мир” обслуговуються у Туреччині, В'єтнамі, Південній Кореї, Вірменії, Узбекистані, Білорусі, Киргизстані, Таджикистані, Південній Осетії, Абхазії та Казахстані.

Читайте також

Зеленський провів засідання Ставки, чотири країни ЄС обмежили в'їзд росіянам. 209-й день війни. Онлайн

Visa і Mastercard призупиняють всі операції в Росії

На початок