МЗС Румунії викликало білоруського дипломата через заяви Лукашенка

МЗС Румунії викликало білоруського дипломата через заяви Лукашенка

МЗС Румунії викликало білоруського дипломата через заяви Лукашенка
Олександр Лукашенко. Фото:ALEXANDER NEMENOV / Contributor / Getty Images

Румунське Міністерство закордонних справ викликало тимчасового повіреного у справах Білорусі в Румунії після того, як 17 вересня не визнаний низкою країн білоруський президент Олександр Лукашенко звинуватив Румунію у підбурюванні війни в Україні.

Про це повідомляє пресслужба міністерства.

"Після заяв білоруського лідера Олександра Лукашенка на публічному заході в суботу, 17 вересня, в ході яких він, зокрема, згадав, що США підштовхують Європу до військового протистояння з Росією на території України, в чому беруть участь й інші держави, включно з Румунією, міністр закордонних справ Богдан Ауреску наказав викликати тимчасового повіреного у справах Білорусі у Румунії до штаб-квартири МЗС", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, дипломату пояснили, що румунська сторона "рішуче відкидає подібні неприпустимі заяви", які підживлюють риторику, засновану на заклику до сили та загрози силою у міжнародних відносинах.

"Також не можна ігнорувати роль та міжнародну відповідальність Білорусі як посібника Росії у підтримці агресивної війни проти України", — зазначили в МЗС Румунії.

Також у міністерстві нагадали, що Румунія є державою-членом НАТО і найвищою мірою користується всіма гарантіями безпеки, що випливають із цього статусу відповідно до пункту про колективну оборону у статті 5 Північноатлантичного договору.

Читайте також

Лукашенко випадково розкрив, чому РФ поширює фейки про конфлікт Зеленського та Залужного — Подоляк

На початок