Зеленський виступить перед Генасамблеєю ООН у форматі відеозвернення

Зеленський виступить перед Генасамблеєю ООН у форматі відеозвернення

Зеленський виступить перед Генасамблеєю ООН у форматі відеозвернення
Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Генасамблея ООН ухвалила рішення дозволити президенту України Володимиру Зеленському виступити на тижні високого рівня сесії Генасамблеї ООН у форматі відеозвернення.

Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Раніше він повідомив, що президент України не зможе взяти участь у засіданні через те, що цього року передбачається тільки очна участь всіх делегатів. Однак, після голосування у Генасамблеї ООН, 16 вересня, ситуація змінилась і Володимиру Зеленському дозволили виступати в форматі онлайн-звернення. Ініціатором рішення виступила українська сторона.

За рішення проголосував 101 учасник. Проти — 7 (Росія, Куба, Білорусь, Еритрея, КНДР, Нікарагуа та Сирія). Утримались— 19.

"Ворожа поправка зазнала рішучої поразки. Росія вчергове "вистрелила собі в ногу". На цей раз по-білоруськи", — написав Кислиця. Раніше Генасамблея проголосувала проти пропозиції Білорусі дати право на відеозвернення не тільки Зеленському, але й іншим лідерам держав.

Російська сторона виступила проти планів України. Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив, що це порушує правила організації.

Загальні дебати тижня у Генасамблеї ООН пройдуть 20-26 вересня. Виступ Зеленського заплановано на 21 вересня.

77-а сесія Генеральної Асамблеї ООН розпочала роботу 13 вересня, у Нью-Йорку. Тиждень високого рівня — за участю лідерів держав розпочнеться 20 вересня. Традиційно Генеральна Асамблея ООН збирається на щорічну сесію в період з вересня по грудень.

Читайте також

Стартувала 77-а сесія Генасамблеї ООН: на відкритті говорили про ядерну загрозу та кризу через війну в Україні

На початок