Зруйновано більше сотні будівель: у Боромлі на Сумщині волонтери допомагають розбирати завали

Зруйновано більше сотні будівель: у Боромлі на Сумщині волонтери допомагають розбирати завали

Зруйновано більше сотні будівель: у Боромлі на Сумщині волонтери допомагають розбирати завали
Суспільне Суми

Волонтери сумського "Добробату" разом з рятувальниками допомагають розбирати завали зруйнованого приміщення магазинів у центрі села Боромля, яке майже місяць у березні було окуповане російськими військовими. У селі — більше ніж сотня зруйнованих будівель, розповів Суспільному начальник комунальної служби Боромлянської сільради Олексій Опара. Тож допомога волонтерів, за його словами, дуже потрібна.

Одинадцятикласник Роман Свістунов – один з наймолодших волонтерів "Добробату". Аби долучитися до розборів завалів, юнак щоразу долає 10 кілометрів на велосипеді від рідного села до Охтирки, а вже звідти автотранспортом доїжджає до Тростянця чи Боромлі, де працює команда волонтерів.

"Я побачу ідейних людей, які тут працюють, які надихають на роботу і надихають рухатися далі. Коли бачиш, які тут класні люди, то це заряджає енергією", — говорить Роман.

добробат боромля
Суспільне Суми

Олена Дубинська долучилася до "Добробату" з перших поїздок у травні. Наразі працює бухгалтером, тож свій вихідний підлаштовує під поїздку із волонтерами.

"Важкувато, але не зовсім. Ми виконуємо легшу роботу, хлопці виконують тяжчу роботу. Є бажання допомогти нашій спільній справі, швидше все це побороти. Кожен воює на своєму фронті", — зазначила вона.

Виїжджають на роботи двічі на тиждень. Цього разу розбирають завали приміщень боромлянської "Укркоопспілки", де розташовувались і магазини, і адміністративні приміщення.

"Перш за все, треба вибрати ті матеріали, які ще можна використовувати вдруге під час будівництва чи ще в якихось питаннях, а тому, можна сказати, що це — ручна робота, а вже потім техніка працює на цьому об’єкті. Те, що зараз складніше, що нас чомусь, мабуть, тому, що осінь, все менше і менше, але все одно, я вважаю, ми впораємося з цим завданням", — каже волонтер Артем Єфімов.

Зруйновано більше сотні будівель: у Боромлі на Сумщині волонтери допомагають розбирати завали
Суспільне Суми

Волонтер Роман Макаренко зазначає: "Важко, звичайно, ну що цей магазин зробив такого поганого, що його розвалили, і дуже багато, і школа стоїть, і різні господарства. Це гуртує людей, це нас наближає до перемоги і все-таки ми робимо гарну справу".

Загалом до роботи долучилися два десятки волонтерів і рятувальників.

"Спочатку в будь-якій роботі людині важко, але коли вони вже знаються на своєму ділі, то для неї це стає як норма. Окрім як фізичної праці, нічого особливо складного немає", — розповідає рятувальник Олександр.

Зруйновано понад сотню будівель: у Боромлі на Сумщині "Добробат" допомагає розбирати завали
Суспільне Суми

У Боромлі загалом, говорить начальник комунальної служби сільради Олексій Опара, зруйновані або пошкоджені більше сотні будівель: дитячий, садок, магазини у центрі села та будинки мешканців.

Приміщення протяжністю близько 100 метрів, говорить начальник комунальної служби сільради Олексій Опара, слугувало мешканцям близько 200 років.

"1828 рік – перше приміщення, а друге – 1886 рік. Частину розібрали своїми силами комунального підприємства, але так як людей у нас не багато, допомога "Добробату" дуже важлива, процес набагато швидше проходить", — каже Олексій Опара.

Аби повністю розібрати зруйновану будівлю, волонтери разом з рятувальниками планують виїхати сюди ще мінімум 5 разів.

Що відомо

  • Волонтери "Добробату" відновлюють дах на пошкодженому восьмиквартирному будинку на вулиці Благовіщенській у Тростянці. Внаслідок влучання російських снарядів у березні будівля повністю залишилась без накриття. Загалом, у громаді пошкоджені понад 1400 будинків.
  • 26 березня село Боромля, що у Тростянецькому районі на Сумщині, було звільнене від російських військових.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок