На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу

На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу

Ексклюзивно

В місті Арциз Одеської області демонтували пам'ятник Карлу Марксу встановлений за радянських часів. Перед цим в місті пройшли громадські слухання, на яких люди погодилися прибрати монумент. Остаточно рішення затвердили на засіданні виконавчого комітету. Про це повідомив кореспондент Суспільного, який перебував на місці.

Монумент розташований перед будівлею міської ради Арцизу. Його перенесли до однієї з комунальних установ міста. Така ж доля чекає й на ідентичний пам'ятник в селі Холмське Арцизької ОТГ.

"Вирішили зняти пам'ятник, обв'язали його, тому що в нас йде війна, він нам не потрібен тут. Частина йде торс, верхня частина й нижня. Дві половинки пам'ятника. Зніматимемо спочатку верх, потім низ. І ми його направимо на зберігання на склад. Може, хто буде сумувати за пам'ятником, може купити його чи просто взяти, яке вже рішення буде", — розповів працівник КП "Благоустрій" Арцизу Георгій.

Організатор робіт Павло Целіхов сказав:

"Я думаю, при правильному такелажі, при правильному скрапленні, пам'ятник зверху пустий, зроблений з частин, якщо його правильно обв'язати та зафіксувати верхню частину в кількох місцях, його можна знімати цілим. Чому ми не змогли зробити цього, тому що ми не знали, з чого він всередині складається, ніяких схем, проєктів немає, тому довелось експериментувати".

На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу
Суспільне Одеса

На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу
Суспільне Одеса

Відвезуть пам'ятник Карлу Марксу на зберігання до одного з комунальних підприємств міста.

"Прийшов час демонтувати цей пам'ятник, зараз який час, ви самі розумієте, прийшов час, тепер веземо його на зберігання в КП "Житловик". Там він буде до якогось часу, чи, можливо, в музей якийсь віддамо", — розповів водій Віктор.

"Були громадські слухання, і люди висловили свою думку щодо знесення пам'ятника, вважаю, що так, це пам'ять минулої епохи, яка не дуже прикрашає нашу історію, тому думаю, що краще без нього, чим з ним", — повідомила жителька Арцизу Ганна Небога.

Жителька міста Олена була проти знесення:

"Ну от скільки я себе пам'ятаю, а мені, на хвилиночку, 50, і років 30 він тут точно стоїть. На власну думку, перед тим, як щось руйнувати, треба щось збудувати", — сказала жінка.

На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу
Суспільне Одеса

На Одещині демонтували пам'ятник Карлу Марксу
Суспільне Одеса

Серед іншого планують перенести на територію храмового комплексу пам’ятник Дмітрію Донському та двом монахам: Ослябя та Пєрєсвету, а також на монументі Загиблим Воїнам змінити дату з "1941-1945" на "1939-1945" роки та змінити підпис з “Ніхто не забутий, ніщо не забуто” російською на “Ніколи знову”.

Читайте також

  • Одеська ОВА рекомендувала мерії демонтувати пам'ятники Катерині II та Суворову — лист
  • Відновлений фасад та розруха всередині: який вигляд має пам’ятка архітектури — будинок Лібмана в Одесі. ФОТО. ВІДЕО
  • Долю пам’ятника "Засновникам Одеси" вирішуватимуть на інтернет-слуханнях наступного тижня

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок