На Черкащині вродили яблука: що буде з цінами

На Черкащині вродили яблука: що буде з цінами

Ексклюзивно
На Черкащині вродили яблука: що буде з цінами
Суспільне: Черкаси

Собівартість вирощування яблук зросла, але продати свою продукцію за прийнятними цінами садівники не можуть, розповів голова одного з фермерських господарств Черкащини В'ячеслав Олексійчук.

Суспільне побувало на одному з фермерських господарств Черкащини.

У яблуневому садку зриває плоди робітниця Тетяна Білик. Аби яблука зберігалися довго, робити це потрібно правильно.

"Не можна обривати яблуко з гілкою ось такою, бо це майбутній врожай, яблуко потрібно обривати з хвостиком, акуратно", — пояснила працівниця.

Збирають яблука на фермерському господарстві
Суспільне: Черкаси

Жінка за день може назбирати до пів сотні ящиків:

"Хто скільки може по стану здоров’я, в кого скільки сил, хто скільки може, хто тридцять ящиків, хто сорок, хто двадцять".

Збирають яблука на фермерському господарстві
Суспільне: Черкаси

За збором стежить агроном Василь Коваленко. За його словами, за день мають зібрати вісім тонн.

"Ми будемо рвати цілий день, я думаю, що за день отримаємо вісім тонн при такому урожаї, як в нас є. Це невеликий урожай, дерева невисокі у нас".

Врожаєм агроном задоволений, хоча він і дещо менший ніж торік:

"Може далося в знаки тогорічне перенавантаження, у нас настала періодичність урожаю. Тобто, коли один рік є урожай, на другий рік не має врожаю. А може, що весна була холодна, зав’язалося слабо".

Здорожчали яблука: як на фермерському господарстві Черкащини
Суспільне: Черкаси

Яблунями у господарстві засаджено 21 гектар, розповів очільник Вячеслав Олексійчук. Цьогоріч, аби виростити врожай, довелося вкласти чимало.

"По-перше, війна почалася у державі, по-друге, паливно-мастильні матеріали, засоби захисту дуже подорожчали, які прирівнюються до долара і тому було дуже важко. І тим більше, що через логістику, постачання засобів захисту було з-за кордону".

Тож, за совами фермера, це мало б вплинути на вартість продукту. Утім, за його словами, вона лишається на колишньому рівні. Замовники не готові платити більше, а продукцію потрібно вчасно реалізовувати, інакше врожай піде на смітник.

"Перша причина зниження цін — їх зменшують садівники, які дуже маленькі, по два гектари паїв. У них немає, в що збирати, немає чим збирати, немає де зберігати і, тому, вони сьогодні скидають яблуко чим подешевше. Тому, що як не скинуть, вони залишать його на деревах і воно померзне, або згниє", — пояснив Вячеслав Олексійчук.

Здорожчали яблука: як на фермерському господарстві Черкащини
Суспільне: Черкаси

На сьогодні собівартість одного кілограма яблук — вісім гривень. Щоб вирощування було рентабельним, пояснив фермер, продавати потрібно хоча б на п'ять гривень дорожче.

"Тенденція показує, що воно буде десь 9-10 гривень із саду. Виробники продають так, а хто останній покупець, то в них буде і 15, і 20 гривень ціна".

Продавати яблука можна було б дорожче, якби господарство мало своє сховище для зберігання продукту. Аби його звести, потрібно брати кредит:

"Ми можемо все це закласти на перспективу і чекати нового року. Опісля реалізувати яблуко і там ми вже маємо можливість диктувати свої ціни", — пояснив пан Вячеслав.

На Черкащині під культурою дві тисячі гектарів. Цьогоріч врожайність яблук буде більшою, ніж торік. Цьому сприяли погодні умови, розповіла телефоном начальниця відділу організації виробництва рослинницької продукції Валентина Сокирко.

"Ми прогнозуємо у 2022-му врожайність яблук на рівні 15 тисяч тонн. Торік отримали 11 тисяч тонн. Вирощування плодово-ягідної продукції займається більше ніж 70 великих сільгосппідприємств та фермерських господарств на Черкащині".

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок