Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей
Видача гуманітарної допомоги в березні 2022 року в Сєвєродонецьку. Фото з особистого архіву Ольги Кудаєвої

Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України остаточно зупинила свою роботу в регіоні в липні 2022 року і виїхала на підконтрольну Україні територію. Як працювали з 24 лютого 2022 року, як допомагали населенню під час бойових дій, чим допомагають переселенцям з Луганщини сьогодні? На ці питання Суспільному відповідає голова Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ольга Кудаєва.

– Пані Ольго, ви майже 37 років очолюєте Луганську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України. Робота Червоного Хреста – це гуманітарна місія і в мирний час, і в умовах воєнних конфліктів чи інших трагічних подій. Як тепер, коли практично всі населені пункти Луганщини знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, вдається виконувати свою гуманітарну місію?

– Почну з роз’яснення про нашу організацію, яка ґрунтується на милосерді. Саме слово "милосердя" і є характеристикою діяльності Міжнародного Руху Червоного Хреста. Наша Луганська обласна організація теж керується саме цим дуже широким поняттям. Ми допомагаємо людям під час збройних конфліктів міжнародного або внутрішнього характеру, надаємо захист та допомогу пораненим, військовополоненим, цивільному населенню незалежно від того, яка в людини політична позиція, релігійна та національна приналежність. Всі структури Червоного Хреста у всьому світі базуються на таких семи основоположних принципах – Гуманність, Неупередженість, Нейтральність, Незалежність, Добровільність, Єдиність, Універсальність. Ми завжди пишемо ці слова з великої літери, і дотримуємося цих гуманних правил Червоного Хреста. Тепер виконуємо свої обов’язки на території, підконтрольній Україні, допомагаємо жителям Луганської області, що стали тимчасово переміщеними особами. Співпрацюємо з нашими медичними закладами, що переїхали з Луганщини до інших міст України.

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей
Ольга Кудаєва на з'їзді Національного Товариства Червоного Хреста України 2021 рік. Фото з особистого архіву Ольги.

– Про роботу Товариства Червоного Хреста Луганської області за останні два-три місяці ще поговоримо більш докладно далі. А зараз згадаймо період з 24 лютого 2022 включно до липня. Це ж був дуже тяжкий час і для співробітників, і для волонтерів Червоного Хреста?

– Саме так. Починаючі з 24 лютого Луганська обласна організація почала надавати допомогу мешканцям Сєвєродонецька, Кремінної, Рубіжного, Лисичанська, Попасної та інших міст та селищ, де проходили бойові дії.

У нас на складі обласної організації зберігалися запаси харчових продуктів та промислових товарів, медичні препарати, що були надані Міжнародним Комітетом та Товариством Червоного Хреста України на випадок надзвичайних ситуацій. От цей час настав. У підвалах та бомбосховищах наші волонтери та працівники видали громадянам 995 ковдр, 600 комплектів постільної білизни, 612 наборів засобів гігієни тощо. Допомога також надавалась харчовими продуктами, у тому числі її отримали сімнадцять дітей – сиріт, які в той час знаходились в укритті Сєвєродонецького вищого професійного училища № 24.

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей.
Волонтер Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста видає в укритті громадянам хліб та іншу гуматітарну допомогу. Березень 2022 року. Сєвєродонецьк. Фото: Червоного Хреста.

Гуманітарну допомогу під обстрілами волонтери та працівники Червоного Хреста доставляли нашим автотранспортом в укриття багатьох шкіл, в обласну санаторну школу тощо. Серед волонтерів було багато молоді, студентів. Люди приходили до нас, казали, що хочуть робити щось необхідне, важливе. І ставали волонтерами.

Також ми співпрацювали з Державною службою надзвичайних ситуацій. Рятівникам ми видавали перев’язувальні матеріали та набори для надання першої допомоги при травмах.

В лютому та березні із запасів на випадок надзвичайних ситуацій ми передали пекарні 500 кілограмів борошна для випічки безкоштовного хліба. Також Луганська обласна, Сєвєродонецька та Лисичанська місцеві організації Товариства Червоного Хреста України, при фінансовій підтримці Міжнародного Комітету Червоного Хреста, закупили ще 4700 кілограмів борошна. З цього борошна випікали безкоштовний хліб і видавали населенню. Щоденно 250 – 300 буханок хліба.

Луганською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, за фінансової підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Національного Комітету Червоного Хреста України, ми придбали харчові продукти, засоби гігієни та засоби для ремонту приміщень. Співробітниками та волонтерами області було сформовано більш ніж десять тисяч наборів для жителів Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного та Кремінної. Набори розвозили адресно самотнім людям похилого віку та людям з особливими потребами, багатодітним сім’ям тощо. Особисто я відзначу активну діяльність волонтерів Загону швидкого реагування Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Вони цілодобово знаходились в підвалах через постійні обстріли, надавали першу психологічну допомогу, а інколи й першу медичну допомогу.

Волонтери приймали заявки на надання адресної допомоги маломобільним, багатодітним сім'ям та іншим вразливим категоріям населення. Для людей, що втратили житло у результаті обстрілів, в Лисичанську працював банк одягу. Волонтери організували підвіз питної води для жителів мікрорайону заводу гумовотехнічних виробів.

Наведу такий приклад. Тільки Сєвєродонецькою міською організацією у квітні – травні була надана гуманітарна допомога 9637 громадянам, які належать до найуразливіших категорій населення. З травня по липень отримали набори з харчами та засобами гігієни 41500 осіб. Ще було зроблено дуже багато справ. Про них можна ще довго розповідати, на це просто не вистачить часу. Але не можу не згадати про те, що ми отримували гуманітарку від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців і від Норвезької ради у справах біженців тощо.

Дякую людям, які ризикуючи своїм життям, боролися за життя інших. Ми співпрацювали із поліцією, з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Вивозили разом людей з зони бойових дій.

Ще треба згадати волонтерів, що під обстрілами надавали жителям Лисичанська медичну допомогу. Там працювала мобільна бригада волонтерів Червоного Хреста. Кількість людей, які були охоплені послугами мобільної медичної бригади у травні – червні, склало понад 900 осіб.

– Ваша організація займається розшуком людей. Зараз це дуже важлива діяльність. Розкажіть про Службу розшуку, яка діє при Луганській обласній організації Товариства Червоного Хреста України.

– У травні – серпні 2022 року спеціалісти обласної організації активно долучилися до діяльності щодо відновлення родинних зв’язків. В цей період провідним спеціалістом обласної організації з цього напряму було оформлено 151 заяву щодо пошуку військовополонених та безвісти зниклих і надіслано їх до Служби розшуку Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України. Провідний спеціаліст реєструє заяви та в телефонному режимі надає консультації. Вже до нашої Луганської обласної служби звернулися 862 особи. І більшості ми допомогли. Кожен громадянин може проконсультуватися в службі розшуку Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України за номером телефону 095-010-24-84. Якщо ви зателефонуєте за цим номером, вам відповість спеціаліст, який займається розшуком людей. Телефонуйте, ми вам обов’язково допоможемо! Ми усвідомлюємо, що кожне звернення – це людська трагедія. Спілкуючись з людиною, яка звернулась за допомогою до Червоного Хреста, відчуваєш її біль, розумієш, що це постійне очікування звістки про рідну людину.

Якщо вам потрібна допомога по іншому питанню, дзвоніть за номером телефону Гарячої лінії Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України – 0 800 -332-656. Сюди можна звернутися з різними питаннями, а саме: отримати загальну інформацію стосовно діяльності Товариства та обласних організацій, дізнатися номери контактних телефонів, адреси, графік роботи та види допомоги, яка надається на місцях. Це й психосоціальна допомога від професійних психологів. По цьому номеру можна залишити запис з розшуку людини. Дзвінки до гарячої лінії безкоштовні. Гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00.

– А тепер поговоримо про сьогодення. Як Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України співпрацює з медичними закладами, які переїхали з Луганщини, з тимчасово переміщеними особами з Луганщини?

– Ми, як кажуть, тримаємо руку на пульсі. Робимо все, що можливо. І навіть більше. Нещодавно представники Товариства Червоного Хреста України підписали угоду з фірмою, що виготовляє побутову техніку, про надання обласним організаціям Товариства гуманітарної допомоги у вигляді побутової техніки. Так для потреб переселенців з нашого регіону ми поступово отримуємо пральні машини, холодильники, мікрохвильові печі.

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей
Мати - вихователька дитячого будинку сімейного типу Лілія Заз зі своїми дітьми. Родина переїхала з тимчасово окупованого Лисичанська до Волинської області. Представники Червоного Хреста України привезли мамі та дітям гуманітарну допомогу.

Ця техніка призначена для дитячих будинків сімейного типу і дитячих відділень у лікарнях.

Ще раз підкреслю, фірма буде поступово надавати цю техніку. Першим етапом є поставка пральних машин.

Працівники та волонтери Луганської обласної організації ТЧХУ працювали і продовжують працювати для людей
Волонтери доставили пральну машину та допомогу. Фото з архіву Червоного Хреста.

Луганська обласна організація Товариства Червоного Хреста України зараз немає свого представництва на території підконтрольній українській владі. Ми звернулись до організацій Товариств Червоного Хреста України Волинської, Івано-Франківської, Полтавської та Тернопільської областей з проханням включити до списків отримувачів такої допомоги родини, що евакуювалися з Луганщини. Нам вже надали кілька пральних машин. І першу ми відправили до прийомної родини у селище Заводське Тернопільської області. Там трьох дітей виховує один батька. Прийомна мати померла. Сім’я евакуювалась з міста Попасна Луганської області.

Також пральну машину доставили до дитячого будинку сімейного типу Целухіних. Ця велика родина, де мати виховує десять дітей, виїхала з міста Рубіжне до Івано-Франківської області. Під час бойових дій загинув батько-вихователь, їх дім було знищено. Мати – вихователька Ірина Олексіївна зуміла вивести дітей в безпечне місце, подалі від бойових дій. Такі сім’ї будуть постійно перебувають в зоні нашої уваги.

Дуже скоро ми отримаємо мікрохвильові печі для таких родин.

Луганська обласна організація завжди тісно співпрацювала з медичними закладами області. І в цей складний для всіх час Товариство не відсторонилось від проблем медичних закладів Луганської області. Так в Дніпрі було відкрито поліклініку Луганської обласної лікарні. Обласна організація Товариства Червоного Хреста України звернулася до Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України з проханням про допомогу в її оснащенні.

В поліклініці на сьогодні працює спеціалізований кабінет УЗД усіх органів і систем організму, в якому встановлений сучасний італійський апарат високого класу MyLab X 5. Він обладнаний набором спеціальних програм для кардіологічних, урологічних обстежень та досліджень щитоподібної залози. Цей апарат був отриманий від Товариства Червоного Хреста і введений в експлуатацію 23 серпня цього року. І ці наші проєкти будуть продовжуватися.

Робота з початку бойових дій і по теперішній час не зупинялася ні на хвилину. Працівники та волонтери обласної організації працювали і продовжують працювати для людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Читайте також

"Мрію повернутися додому, в рідний український Сєвєродонецьк". Історія волонтерки Червоного Хреста

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди