РФ може використати вірмено-азербайджанський конфлікт, щоб відвернути увагу від України — Держдеп

РФ може використати вірмено-азербайджанський конфлікт, щоб відвернути увагу від України — Держдеп

РФ може використати вірмено-азербайджанський конфлікт, щоб відвернути увагу від України — Держдеп
Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Associated Press

Росія може роздмухати конфлікт між Вірменією та Азербайджаном, щоб відвернути увагу від війни в Україні.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час виступу у Центрі нанотехнологій Birck в Університеті Пердью в Індіані, повідомляє CNN.

"Але якщо Росія справді зможе використати свій вплив на благо, тобто знову заспокоїти ситуацію, зупинити насильство та закликати людей до сумлінної участі у побудові миру, це буде позитивним моментом", — зауважив посадовець.

За його словами напередодні він розмовляв з лідерами Вірменії та Азербайджану, закликавши їх зробити все можливе, щоб відмовитися від будь-якого конфлікту та повернутися до переговорів щодо розбудови міцного миру між їхніми країнами.

"Ми знову побачили спалах бойових дій, у чому ніхто не зацікавлений", — підкреслив Блінкен.

Він також звернувся до лідерів Азербайджану та Вірменії Ільхама Алієва та Нікола Пашиняна із закликом негайно припинити бойові дії.

Що відомо

  • У ніч на 13 вересня на кордоні між Азербайджаном та Вірменією поновилися бойові дії, Баку та Єреван звинуватили один одного в ескалації.
  • У відповідь Рада безпеки Вірменії звернулась по допомогу до Росії та Організації договору про колективну безпеку, а прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів розмову з президентом Росії.
  • Під час виступу у парламенті країни Пашинян заявив, що через поновлення бойових дій загинули щонайменше 49 людей.
  • Згодом Міністерство закордонних справ РФ повідомило, що сторони домовились про припинення вогню за посередництва Росії.
  • МЗС України закликало громадян не відвідувати Нагірний Карабах, який є спірною територією між Вірменією та Азербайджаном, а також висловила сумнів у здатності РФ владнати конфлікт.
  • Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) планує відправити місію у Вірменію для "оцінки ситуації" на тлі загострення на азербайджано-вірменському кордоні.

Читайте також

Чергове загострення на вірмено-азербайджанському кордоні: що відомо

На початок