У Нафтогазі побачили нові можливості на тлі обвалу цін на нафту

У Нафтогазі побачили нові можливості на тлі обвалу цін на нафту

У Нафтогазі побачили нові можливості на тлі обвалу цін на нафту
. УНІАН

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що на тлі значного падіння цін на нафту з'явились можливості для розвитку в Україні нового бізнесу — зберігання нафти та її переробка.

Про це він написав у Facebook.

"Ціна на нафту в світі пішла в глибокий мінус. Тобто готові платити, щоб забирали нафту. Це можна пояснити тим, що нафту вже немає де зберігати і неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому", — розповів Вітренко.

За його словами, в Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту, один працюючий завод (Кременчук) зі значними ємкостями для зберігання, а також багато нафтопереробних заводів, які давно зупинені, але на яких принаймні були такі ємкості.

"Схоже, бізнес зі зберігання нафти найбільш прибутковий зараз. Потрібно не проґавити можливості і максимально їх монетузувати. З газом в Європі ситуація поки інша, але вже не знаєш, на що очікувати. Може, наші газосховища теж скоро стануть найбільш прибутковим бізнесом", — зазначив очільник Нафтогазу.

Він додав, що потрібно намагатися зберігати більше не російської нафти, а з інших нафтовидобувальних країн.

Що відомо

  • 20 квітня ціна на нафту WTI впала нижче 0. Вперше в історії вартість стала від’ємною. Це означає, що виробники платять покупцям за те, щоб вони забирали нафту.
  • Вночі вона впала до мінус 37 доларів за барель. Падіння становило 300%.
  • Світові ціни на нафту падають на тлі рекордного зниження попиту. Він пов'язаний з коронавірусом і впровадженими через нього карантинними обмеженнями.
На початок