Україна досягла значного прогресу у контрнаступі — Блінкен

Україна досягла значного прогресу у контрнаступі — Блінкен

Україна досягла значного прогресу у контрнаступі — Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен виступає під час неофіційного засідання Північноатлантичної ради на засіданні міністрів закордонних справ НАТО у Берліні, фото: Associated Press

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що контрнаступ України проти російських військових перебуває на початковій стадії, але українські сили вже досягли "значного прогресу".

Як повідомляє Reuters, про це він сказав під час пресконференції в Мехіко.

Зокрема, посадовець зазначив, що протягом останніх днів українські війська відвоювали десятки міст після того, як РФ відвела свої війська з території Харківської області України, що стало її найгіршою поразкою з перших днів війни.

"Те, що вони зробили, було дуже методично сплановано, і, звичайно, вони користувалися значною підтримкою Сполучених Штатів та багатьох інших країн у тому, щоб переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, необхідне для проведення цього контрнаступу", — сказав Блінкен

Держсекретар також додав, що війна в Україні, ймовірно, триватиме ще деякий час, оскільки Росія все ще має значні сили та озброєння, які вона використовує "без розбору" проти цивільного населення та цивільної інфраструктури.

Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що контрнаступ ЗСУ відбувається краще, ніж очікувалося.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Збройні сили України у вересні почали контрнаступальні дії на кількох напрямках, зокрема на півночі та півдні. Продовжується звільнення населених пунктів від російських загарбників на Донеччині, Харківщині та Херсонщині.
  • Зокрема ЗСУ просунулися на різних ділянках Херсонщини від чотирьох до кількадесят кілометрів. Звільнили площі близько 500 квадратних кілометрів.
  • Також на Донецькому напрямку українські воїни підняли Державні прапори в Кам’янці, Богородичному, Ізюмі, Осколі та в інших населених пунктах.
  • На Харківщині ЗСУ вдалося вийти на держкордон та відігнати окупантів з понад 30 населених пунктів.

Читайте також

"Війна в Україні підходить до критичної фази": Столтенберг зробив заяву за результатами зустрічі з Блінкеном

На початок