Путін провів телефонну розмову з Макроном. Говорили про Україну

Путін провів телефонну розмову з Макроном. Говорили про Україну

Путін провів телефонну розмову з Макроном. Говорили про Україну
Президент Росії Володимир Путін розмовляє з президентом Франції Еммануелем Макроном під час відеоконференції Фото Михайла Климентьєва / Getty Images)

11 вересня президент Росії Володимир Путін та президент Франції Емманюель Макрон провели телефонні переговори. Глави держав обговорили ситуацію в Україні зосередившись на питанні відновлення безпеки Запорізької АЕС.

Про це повідомила пресслужба Кремля, зазначивши, що Макрон сам зателефонував Путіну.

У Кремлі повідомили, що за підсумками розмови "висловлена взаємна готовність до неполітизованої взаємодії щодо ситуації навколо ЗАЕС за участю МАГАТЕ".

Президенти обговорили й "зернове питання". Зокрема, Путін висловив свою думку з приводу того, куди повинно постачатися українське зерно.

"Під час обговорення проблематики глобальної продовольчої безпеки підтверджена позиція про те, що зерно, що вивозиться з чорноморських портів, має спрямовуватися насамперед на потреби країн, що розвиваються", — йдеться в повідомленні.

1 вересня президент Франції Емманюель Макрон виступив за продовження діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це він заявив під час зустрічі з французькими дипломатами в Єлисейському палаці.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України президент Франції неодноразово проводив багатогодинні телефонні розмови з Путіним.

Останній телефонний контакт між президентом Франції та його російським колегою відбувся 19 серпня й стосувався ситуації на Запорізькій АЕС та організації місії Міжнародного агентства з атомної енергії. До цього президенти не розмовляли понад два місяці.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Кулеба прокоментував заяву Макрона про необхідність вести діалог з Путіним

На початок