Війська РФ опиняються в ізоляції біля Ізюма і можуть втратити Куп'янськ — британська розвідка

Війська РФ опиняються в ізоляції біля Ізюма і можуть втратити Куп'янськ — британська розвідка

Війська РФ опиняються в ізоляції біля Ізюма і можуть втратити Куп'янськ — британська розвідка
. Фото: Генштаб ЗСУ

Внаслідок контрнаступу ЗСУ на Харківщині російські війська опиняються у все більшій ізоляції навколо Ізюма і можуть втратити Куп’янськ, що стане для росіян серйозним ударом.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

У відомстві зазначили, що українські війська розпочали наступальні операції на півдні Харківської області 6 вересня. Головні частини вузьким фронтом просунулися до території, яка раніше була під контролем Росії, на 50 км.

"Російські війська, ймовірно, були заскочені зненацька. Сектор був лише злегка утриманий, і українські підрозділи захопили або оточили кілька міст", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначають, що російське військо навколо Ізюма, ймовірно, стає все більш ізольованим.

"Українські частини тепер наступають на Куп'янськ; його захоплення було б значним ударом для Росії, оскільки місто розташоване на шляхах постачання до лінії фронту на Донбасі", — йдеться у звіті.

У британській розвідці зазначають, що, оскільки операції ЗСУВ також тривають на Херсонщині, то "фронт російської оборони відчуває тиск як на північному, так і на південному флангах".

Що відомо

У вересні Збройні сили України почали відвойовувати втрачені території Харківської області на сході та південному сході від Харкова. 8 вересня Генштаб ЗСУ підтвердив інформацію про звільнення понад 20 населених пунктів в результаті успішних дій Збройних сил України на Харківщині.

Серед звільнених пунктів після пів року окупації — місто Балаклія, села Волохів Яр, Гракове. У деокупованих селах відновлює роботу українська поліція, ДБР перевірятиме інформацію про колаборантів.

Станом на вечір 9 вересня ЗСУ взяли під контроль понад 30 населених пунктів Харківщини, повідомив президент України Володимир Зеленський.

10 вересня 92 бригада ЗСУ опублікувала фото з Куп'янська: над містом — українські прапори.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 199. Текстовий онлайн

Контрнаступ ЗСУ на Харківщині. Текстовий онлайн

На початок