Жителям громад Харківщини, які постраждали від обстрілів, обіцяють дрова

Жителям громад Харківщини, які постраждали від обстрілів, обіцяють дрова

Жителям громад Харківщини, які постраждали від обстрілів, обіцяють дрова
Суспільне Чернівці

Найбільшою проблемою цього опалювального сезону в Харківській області буде не брак газу, а постійні обстріли, які пошкоджують інфраструктуру. Майже 98-99% будинків Харкова за сприятливих обставин будуть з централізованим опаленням, а у громадах всім, хто постраждав від обстрілів та потребує дров, роздаватимуть їх безплатно через військові адміністрації.

Про це розповів "Українському радіо Харків" директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації Сергій Магдисюк.

Про підготовку до опалювального сезону

До 99% будинків у Харкові цього сезону матимуть опалення та гарячу воду, прогнозує Магдисюк.

"Є перелік будинків, у яких 100% не буде опалення, він є і на сайті міської ради, і на сайті підприємства "Харківські теплові мережі". Це не сотні будинків, можливо, до сотні. Майже 98-99% будинків міста за сприятливих обставин будуть з централізованим опаленням", — каже посадовець.

Жителям міста надаватимуть альтернативу, якщо буде якась проблема з централізованим опаленням. Вона може виникнути, якщо буде пошкоджена або теплотраса, або котельня, говорить Магдисюк.

"Ми на цей час маємо інформацію з усіх військових районних адміністрацій щодо потреб у буржуйках, і у приладах опалення для малоквартирних будинках, і у паливі для буржуйок, тобто — дрова, пелети або брикети. Цю інформацію ми надали до Міністерства реінтеграції окупованих територій.

Дрова вже поїхали до області, найближчим часом будемо роздавати людям через районні військові адміністрації

Щодо приладів, то ми очікуємо, що буде надана або фінансова допомога у їх купівлі, або нададуть самі прилади опалення", — розповідає директор департаменту.

За його словами, у Харкові ставлять 17 мінікотелень, але всі потреби це закриє, йдеться лише про два райони — Холодногірський та Новобаварський. Близько 115 котелень пошкодили окупанти обстрілами, лишилося відновити близько 40 котелень, каже Сергій Магдисюк.

Про договори з "Нафтогазом" та економію

Щодо укладання та переукладання договорів на постачання газу з компанією "Нафтогаз" Сергій Магдисюк повідомляє: "В тих підприємств, які мали надання послуги постачання гарячої води, договори є. А ті, які надають послуги централізованого опалення, в них затверджений обсяг газу. В цьому році обсяг газу для підприємств — це обсяг газу за минулий рік, за винятком 10%, тобто ми все ж входимо в режим економії. Договори всім надіслані, зараз йде процедура підписання, поки ніяких проблем з цим немає, газу достатньо, щоб повноцінно пройти опалювальний сезон".

Попередньо йдеться про те, що режим економії передбачає додержання температурного режиму не менше 21 градусу.

"У нас була проблема у попередні роки, "перетоп" називається. Люди взимку відкривали вікна, щоб провітрювати квартири, було дуже спекотно. На сьогоднішній час загальнодержавна політика і позиція така, що потрібно економити ресурси, ми все ж таки знаходимося у стані ведення бойових дій.

Щоб всі мешканці області розуміли, що якщо буде 21 градус, то це є принаймні приємна температура, щоб не замерзнути і комфортно проживати

Якщо брати європейські норми, то є країни, в яких затверждена норма в помешканні - 19 градусів, а є такі, де і 17", — зазначає Магдисюк.

Опалювальний сезон в громадах, які обстрілюють

В області забезпечуватимуть потребу у дровах для тих жителів, які не захотіли виїжджати й лишилися у населених пунктах, де немає газу. Потреба більша, ніж наявні можливості, тому визначатимуть, яким громадам допомогти в першу чергу, говорить Магдисюк. Серед першочергових населених пунктів розглядаються, наприклад, Циркуни.

"Я знаю проблему Циркунів, що там близько 1000 мешканців не хочуть залишати свої домівки. Якщо буде відкинута лінія фронту, ми будемо по можливості відновлювати в Циркунах газопостачання й електропостачання. Зараз там газопостачання немає", — говорить посадовець.

Окрім Циркунів, проблеми з підготовкою до опалювального сезону є у Золочівській, Дергачівській громадах.

Готують пункти обігріву

Також планують організовувати місця у Харкові та громадах області, де люди можуть перебути взимку у теплі в разі екстреної ситуації.

"Ми готуємо місця обігріву, це будуть намети з приладами опалення. Також ми плануємо, що там будуть польові кухні. Якщо будуть постраждалі домівки й ми не зможемо за 48 годин відновити послуги теплопостачання в ці домівки, щоб ці 48 годин люди мали можливість перебувати там. Якщо ми не зможемо відновити, тоді ми будемо людям пропонувати переїжджати до інших місць, в інші громади, в інші міста", — говорить директор департаменту.

У громадах визначатимуть початок опалювального сезону, виходячи з температурного режиму, якогось конкретного терміну для всієї області не буде, зазначає Сергій Магдисюк.

Читайте також

"Черга на два місяці вперед": на Харківщині зріс попит на твердопаливні котли

В окупованому селі під Вовчанськом місцеві збираються топити взимку ящиками з-під боєприпасів РФ

На початок