Працівники "Житомиртеплокомуненерго" дообстежують котельні закладів освіти обласного центру перед опалювальним періодом. Про це Суспільному розповів начальник теплової інспекції комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Борис Бондарчук.
За його словами, система опалення міста підготовлена. Поміняли арматуру, утеплили місця загального користування.
"Основне паливо – це газ, – каже Борис Бондарчук. – Проробляється по деяких школах і садочках залучення альтернативного виду палива. Але опалюватися освітні і дошкільні навчальні заклади будуть переважно газом – це десь 90-95 відсотків палива".

Альтернативним видом палива опалюватиметься одна зі шкіл Житомира. Щоб обігріти її приміщення, потрібно спалити майже тонну пелет за добу.
"Ця котельня була побудована вісім років тому, – розповідає заступник директора школи з господарської діяльності Леонід Гуменюк. – У кожному з двох бункерів знаходиться приблизно по 16 тонн пелет. Котельня витрачає приблизно від 800 до 1000 кілограмів за добу. За добу від пелет залишається лише зола. Якщо говорити про питання економії, то 100 гривень коштує куб газу, а куб пелет – 70 гривень".


Перші два місяці опалювального сезону школу обігріватимуть минулорічним запасом пелет.
"До опалювального сезону школа готується ще влітку, – каже директорка школи Оксана Журавська. – Ми маємо договір з фірмою, яка обслуговує нашу котельню. Вони приїздять до нас у серпні і обстежують котельню для того, щоб допустити її до опалювального сезону. Після цього ми заключаємо договір з приватним підприємцем у місті Черкаси і закуповуємо пелети. На сьогоднішній день у нас на два місяці закуплені пелети. Котельні, які працюють на пелетах, є у двох освітніх закладах Житомира".


Тепло до інших шкіл і дитсадків Житомира подається з газових котелень. Директор "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин каже, що під час підготовки до опалювального сезону довелося переробляти внутрішні мережі в дитсадках і школах для того, щоб убезпечити укриття".
"Транзитні мережі проходять у школах і дитсадках у підвальних приміщеннях, – каже Дмитро Рогожин. – І чим краще підвальне приміщення, тим більше у ньому мереж. Ми впродовж літа з департаментом освіти займалися роботами задля переведення мереж у безпечний стан для того, щоб там перебували діти".


Ще по темі
- На 100% – в "Житомиртеплокомуненерго" розповіли про рівень забезпечення альтернативними видами палива.
- Дві мобільні котельні за 11 мільйонів гривень – Житомир готується до нового опалювального сезону.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber