Верховна рада закликала ЄС скасувати видачу віз громадянам Росії

Верховна рада закликала ЄС скасувати видачу віз громадянам Росії

Верховна рада закликала ЄС скасувати видачу віз громадянам Росії
Фото: Ivan Berdasov/Dreamstime.com

Верховна рада ухвалила постанову, яка містить звернення до ЕС із проханням скасувати видачу віз громадянам Російської Федерації.

Проєкт постанови 7710 "Про звернення Верховної ради України до інституцій Європейського Союзу та країн-членів Європейського Союзу щодо припинення видачі віз громадянам Російської Федерації" підтримали 324 народних обранці.

Окрім того, Рада підтримала постанову 7733 "Про Звернення Верховної ради України до інституцій Європейського Союзу, парламентів та урядів його держав-членів щодо обмеження видачі шенгенських віз для громадян держави-агресора – Російської Федерації". За документ віддали голоси 327 нардепів.

Як повідомив на своєму Telegram-каналі нардеп від фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, окрім скасування видачі туристичних віз постанови пропонують визнати недійсними візи, вже отримані росіянами.

Окрім того, у постановах Рада закликала ЄС запровадити 8-й пакет антиросійських санкцій, який повинен включати, зокрема, повне ембарго на ввезення найважливіших товарів російського експорту, включно із нафтою, газом, вугіллям, золотом, відключення всіх російських банків від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, припинення всіх російських інвестицій у галузі енергетики в ЄС, у тому числі в атомну енергетику. Також відповідна постанова закликає запровадити, а також заборонити російське судноплавство, логістику та доступ до портів на території держав-членів ЄС

На додачу депутати закликають ЄС розслідувати та покарати винних за воєнні злочини та злочини проти людяності й звірства проти українців, вчинені російськими окупантами, а також запровадити жорсткі санкції проти корпорації "Росатом" і всієї російської атомної промисловості у відповідь на ядерний шантаж.

Ще однією вимогою Ради є терміново вжити заходів та змусити Росію звільнити Запорізьку атомну електростанцію і повернути під контроль України заради безпеки всього світу.

Читайте також

Єврокомісія затвердила повну зупинку дії угоди про спрощення візового режиму з Росією

На початок