"Собака відчуває твій настрій": як вівчарка Мітчел затримує порушників на Одещині

"Собака відчуває твій настрій": як вівчарка Мітчел затримує порушників на Одещині

Ексклюзивно

Разом з прикордонниками Ізмаїльського району кордон охороняє вівчарка на прізвисько Мітчел. Він розвиває швидкість до 50 кілометрів за годину, що дозволяє швидко знаходити порушників та затримувати їх. Для ефективного застосування пса регулярно тренують. Одне з таких занять відвідали кореспонденти Суспільного.

Порода Мітчела — німецька вівчарка. Він — розшукова собака. Його тренують не боятися різких звуків, зокрема, пострілів, аби не злякатися під час справжнього затримання.

"Дана собака розшукова, тому що у державній прикордонній службі, як і взагалі, є собаки багатьох категорій: це й спеціальні собаки прикордонної служби, спеціальні собаки прикордонного контролю, розшукові собаки. Саме ця являється розшуковою, тому що навчена здійснювати пошуки правопорушників, як і по їхньому запаховому сліду", — пояснив начальник кінологічного відділення Олександр.

Собаку тренують в Ізмаїльському прикордонному загоні регулярно. Після Мітчел разом з інспекторами охороняє довірену прикордонну ділянку.

"Собака відчуває твій настрій": як вівчарка Мітчел затримує порушників на Одещині
Суспільне Одеса

"Собака є дуже чутлива, вона відчуває як і твій настрій, так і якісь зміни. Дуже є багато факторів, які залежать від дресування собаки. І саме більше залежить — як людина, яка займається дресуванням, поставиться до своєї собаки, так і собака буде працювати відповідно", — розповів Олександр.

Розшукові собаки беруться до справи тоді, коли прикордонники не в змозі затримати порушників. У втікачів шансів нема, зауважив військовий:

"Собака може набрати швидкість близько 50 кілометрів за годину по пересічній місцевості. Для правопорушника, який намагається перетнути державний кордон неофіційно, поза пунктами пропуску, можливості переховуватись чи втекти від неї — немає".

Читайте також

  • Від любові до собак — до шлюбу: історія подружжя кінологів, яке служить в прикордонному загоні Одещини
  • В Одесі створили добровільне формування цивільного захисту
  • Одеським рятувальникам подарували собаку за врятований від пожежі будинок

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок