Контрнаступ порушує плани окупантів щодо референдуму на півдні — ISW

Контрнаступ порушує плани окупантів щодо референдуму на півдні — ISW

Контрнаступ порушує плани окупантів щодо референдуму на півдні — ISW
. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Український контрнаступ відчутно погіршує матеріально-технічний та адміністративний потенціал Росії на окупованому півдні України. Про це йдеться в аналітичному звіті американского Інституту вивчення війни (ISW).

Українські війська прагнуть послабити логістичні можливості Росії на півдні шляхом нанесення точних ударів по зосередженню живої сили та техніки, командним центрам і вузлам матеріально-технічного забезпечення окупантів.

Ці контрнаступальні дії також мають цілеспрямований вплив на російську окупаційну владу, зазначили аналітики. Так званий глава окупаційного режиму Херсонської області Кирило Стремоусов заявив російському ТАСС, що його адміністрація призупинила плани референдуму про анексію в Херсонській області через “занепокоєння безпекою”.

Центр “Український спротив” також повідомляв, що російська окупаційна влада відмовляється від планів проведення референдумів через продовження контрнаступу, йдеться у звіті.

Водночас, невдовзі після того, як ТАСС опублікував його коментар, Стремоусов опублікував у Telegram пост, в якому спростував заклики до паузи, оскільки його адміністрація так і не призначила офіційну дату референдуму.

Обидві заяви Стремоусова вказують на високий рівень дезорганізації в окупаційних режимах, який, ймовірно, посилюється внаслідок контрнаступу, зазначили в ISW.

За даними аналітиків, українські війська мають намір повільно скорочувати можливості російського тактичного та оперативного рівня в Херсонській області. Це, ймовірно, матиме значний вплив на адміністративні та бюрократичні можливості окупаційних чиновників.

Інші ключові висновки ISW:

  • 5 вересня Путін публічно похвалив сили самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” (і очорнив російських військових), що, ймовірно, мало на меті поліпшити вербування довірених осіб і змінило структуру російського висвітлення війни.
  • Українські військові зберігали оперативне мовчання щодо перебігу українського контрнаступу, але повідомляли про подальше знищення російських наземних ліній зв’язку у Херсонській області.
  • Російські війська здійснили наземні удари на схід від Сіверська, на північний схід і південь від Бахмута, а також уздовж північно-західних околиць Донецька.
  • Український спецназ провів обмежену операцію проти бази ФСБ Росії в районі Енергодару.
  • Енергоблок №6 ЗАЕС відключили від енергомережі України.
  • Російська влада продовжує шукати нетрадиційні джерела бойової сили і все частіше звертається до хворих і немічних людей.
  • Окупаційна влада встановила в Запорізькій області курс 1,25 рубля за 1 гривню для сприяння економічній інтеграції окупованого Запоріжжя до Російської Федерації.
Контрнаступ порушує плани окупантів щодо референдуму на півдні — ISW
Фото: з сайту ISW

Що відомо

  • Армія РФ продовжує намагатися встановити повний контроль над територією Донецької області, утримати тимчасово захоплені райони Херсонської, частини Харківської, Запорізької та Миколаївської областей. Українські захисники успішно відбили спроби наступу російського війська в районах Соледара, Зайцевого, Шахти Бутівка та Спартака. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 6 вересня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 195. Текстовий онлайн

На початок