Харківський комунальник створив герб міста з уламків російських снарядів

Харківський комунальник створив герб міста з уламків російських снарядів

Харківський комунальник створив герб міста з уламків російських снарядів
Харків'янин Володимир Кізілов створив герб міста з уламків снарядів. Фото: instagram.com/kizilov_vladimir_viktorovith

Електрогазозварювальник комунального підприємства "Харківспецбуд" Володимир Кізілов зібрав з уламків снарядів герб Харкова як символ незламності міста перед російськими загарбниками та єдності харків'ян.

Ідея створення герба Харкова з уламків російських снарядів та ракет належить Володимиру Кізілову і головному інженеру підприємства Максиму Песіну. Численні уламки під час роботи на місцях обстрілів знаходили працівники. Герб створили протягом семи днів.

"Розумієш, що сантиметровий шматок може позбавити людину життя"

"Якщо чесно, це був азарт. Я так підходжу до будь-якої справи, особливо нової. Звісно, страшно, уламки настільки гострі, як лезо, і ти розумієш, буквально сантиметровий шматок може позбавити людину життя. Я намагався перетворити це на герб, щоб нагадати, що війна — це безумство", — сказав Володимир.

Автор вважає Харків найкращим містом в Україні, а герб Харкова — найкрасивішим з усіх.

"Важливо — не змінювати уламок"

"Так і зробив: спочатку намалював на фанері ескіз, потім почав викладати уламки. Це як збирати пазл, але не втручаючись, без фрезерування, "токарки". Як він розбився, таким він і має залишитися", — пояснює задум Володимир.

За словами головного інженера Максима Песіна, на підприємстві "Харківспецбуд", яке займається ремонтами, ладнає вікна й покрівлі постраждалим від війни харків'янам, працює близько чотирьохсот працівників. Від початку вторгнення РФ в Україну внаслідок російських обстрілів Харкова один колега загинув, кілька людей отримали поранення. Працівники підприємства поставили собі за мету створити зі зброї витвір мистецтва, щоб показати сміливість міста і висловити вдячність ЗСУ.

"Ми міцні, попри всі нещастя"

"Дійшли думки, щоб створити щось символічне для Харкова, для харків'ян, для нас, українців, для нашого духу. Ми міцні, попри всі нещастя, обстріли, ми все одно працюємо, займаємося своєю справою, допомагаємо один одному. Це також є нагадуванням про війну і про сміливість харків'ян, українців", — сказав Максим Песін.

Харківський комунальник створив герб міста з уламків російських снарядів
Головний інженер підприємства "Харківспецбуд" Максим Песін. Фото: Суспільне Харків

"Ми тримаємо оборону і вдячні Збройним силам України. Дуже сильно нас надихають наші армійці, наші ЗСУ, які тримають натиск ворога. Їм поклон", — додав головний інженер.

З початку вторгнення РФ КП "Харківспецбуд" виконало близько 9 тисяч заявок харків'ян, не одна тисяча залишається у роботі, говорить директор підприємства Богдан Долина.

"Близько 9 тисяч заявок із закриття контурів та покрівлі, різного роду ремонти. Це близько 2200 будинків. Потрібно не забувати, що у нас є і повторні обстріли, на деяких будинках працювали і двічі, і тричі... Стараємося виконувати максимально швидко", — сказав Долина.

Нині герб Харкова, виконаний Володимиром Кізіловим, представлений на виставці в одній з харківських шкіл. Крім символа Харкова, автор створив з металу герб України та пам'ятку міста в мініатюрі — Дзеркальний струмінь. Чи виставляти оригінальні твори на аукціон або представляти в інших містах, на підприємстві ще не думали. Поки хочуть зберегти роботи для харків'ян.

Що відомо

  • З початку повномасштабного вторгнення РФ місто Харків стало одним з населених пунктів України, які найжорстокіше обстрілювалися військами окупантів. Тільки за п'ять місяців вибухотехніки нарахували понад 5 тисяч обстрілів Харкова. З вилучених залишків російських снарядів утворилося звалище: фоторепортаж.
На початок